canon-eos-r5-c-ozellikleri-teknosafari

Görüntüleme teknolojileri konusunda öne çıkan Canon, Cinema EOS serisinin profesyonel film yapımı özellikleri ile EOS R Sistemi fotoğraf becerilerini birleştiriyor. Bununla birlikte güçlü bir hibrit fotoğraf makinesi EOS R5 C modeli kullanıma sunuldu.

Yüksek çözünürlüklü tam kare CMOS sensör, DIGIC X işlemci ve RF Yuvası ile desteklenen EOS R5 C, saniyede 20 kare seri çekim hızına sahip. Yüksek kaliteli 8K çekim ve 45 MP fotoğraf çekimi sunuluyor. EOS 5D Mark II modelinin film yapımcılığı sektöründe kullanılan özelliklerini temel alan R5 C, hem kompakt hem de çok yönlü gövdeye sahip.

Yeni fotoğraf makinesi, yeni nesil içerik üreticilerin ve tek başına çekim yapanların tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmek üzere tasarlandı. Cinema EOS serisini daha da güçlendiren Canon, ünlü EOS C70 modelinde bir ürün yazılımı güncellemesiyle önemli bir yükseltme yaptığını da duyurdu. Bu yükseltme, Cinema EOS’un becerilerini 12 bit Cinema RAW Light kaydı ve başka özelliklerin eklenmesiyle daha da iyi hale getirecek.

canon-eos-r5-c-teknosafari

EOS R5 C, dahili olarak 8K 30P RAW kayıt ve harici güç kaynağı ile 60P’ye kadar kayıt yapabiliyor. Bu sayede üst düzey netlik sunulurken, sonsuz sayıda post prodüksiyon olasılığı oluşturuluyor. Ayrıca yerleşik aktif soğutma sistemi sayesinde içerik üreticileri, 8K çözünürlükte saatlerce çekim yapabiliyor. Canon Dual Pixel CMOS AF sistemine sahip olan fotoğraf makinesi, AF ve EOS iTR AF X teknolojileri ile hassas odaklanma vaadinde bulunuyor. EOS R5 C, yönetilebilir dosya boyutlarında, geniş bir dinamik aralık ve renk gamıyla yüksek doğrulukta 12 bit çekimi sürdürebilecek şekilde dahili olarak Cinema RAW Light kaydı yapabiliyor.

Canon aynı zamanda RAW HQ (Yüksek Kalite), RAW ST (Standart Kalite) ve RAW LT (Düşük Kalite) olmak üzere RAW formatının yeni geliştirilmiş üç varyasyonunu da kullanıcılarına tanıttı. Kullanıcılar yeni tanıtılan bu hizmetler sayesinde çekim ihtiyaçlarına ve prodüksiyon süreçlerine göre mod seçimi yapabilecek. İki kart yuvası (bir CFexpress 2.0 Tip B ve bir UHS-II SD kart yuvası), geliştirilmiş eş zamanlı kayıt seçeneklerine olanak tanıyor ve kullanıcılar esnek iş akışı seçeneklerinden faydalanmak amacıyla, kartların her birine aynı anda farklı format, çözünürlük ve bit derinliklerinde görüntü kaydedebiliyor. Bu özellik ayrıca, 4K 120P’de çekimde ses kaydını da içeriyor. EOS R5 C, 12 bit Cinema RAW Light ile birlikte 810 Mbps hızına kadar Canon’un popüler 10 bit XF-AVC formatını ve son derece çok yönlü MP4 seçeneklerini destekliyor. EOS R5 C, tam kare 8K sensörüyle birlikte dahili yüksek hızda örnekleme yaparak üst düzey netlik, renk ve düşük parazitle 4K ve Full HD kayıt yapabiliyor. Ayrıca, kullanıcıların görüş açısını kırpmadan ve otomatik odak işlevini sürdürmeden 4K 120P çözünürlükte Yüksek Kare Hızı ile içerik kaydedebilmesini kolaylaştırıyor.

canon-eos-r5-c-teknosafari-2

EOS R5 C Özellikleri:

  • 8K/30p 12-bit RAW kayıt özellikli Tam Kare Sensör veya harici güç kaynağı kullanıldığında 8K/60p
  • 20 kare/sn’ye kadar 45 megapiksel görüntüler
  • Dual Pixel CMOS AF aracılığı ile hassas Gözden AF ve EOS iTR AF X aracılığıyla akıllı yüzden/kafadan takip
  • Üç yeni Cinema RAW Light varyasyonu dahil kapsamlı profesyonel kayıt formatları
  • Uzun versiyonda kayıtta aktif soğutma
  • Süre Kodu Terminali
  • Geliştirilmiş Kombinasyon IS ile RF Yuvası
  • Geliştirilmiş bağlantı ve Çok İşlevli Aksesuar Kızağı

İlginizi Çekebilir:

Yeni Nissan Qashqai Türkiye’de satışa sunuldu

Dying Light 2: Stay Human 5 yıl boyunca güncelleme alacak

Xiaomi, uygun fiyatlı katlanabilir telefon üzerinde çalışıyor

En çok izlenen Netflix dizi ve filmleri paylaşıldı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz