Mobil oyun dünyasına pek de görkemli bir giriş yapmamış olan Netflix, şu an büyük çaplı bir bilgisayar oyunu için kollarını sıvıyor. Şirket tarafından yayınlanan ilana göre oyun, FPS türünde olabilir.

Dünyanın en büyük dizi ve film platformları arasında yer alan Netflix, geçtiğimiz yıl mobil oyun stüdyosu kurduğunu açıklayıp ilk oyunlarını duyurmuştu. Geçtiğimiz aylarda da farklı bir mobil oyun stüdyosu kuran şirket, bu stüdyonun başına eski EA yöneticisini getirmişti.

Fakat platformun duyurduğu oyunların tamamı küçük çaplı ve “çerezlik” diyebileceğimiz oyunlardı. Hatta oyun hakkında gelen görüşler arasında “AAA oyun bekleyen yoktu herhalde” yorumu vardı. Görünen o ki Netflix şimdi de AAA oyun yapmak için kolları sıvadı.

Geniş Çaplı FPS Oyunu İçin Tasarımcı Aranıyor

Netflix’in kendi internet sitesinde yer alan iş ilanına baktığımızda şirket, Los Angeles’taki ana stüdyosu için bir oyun yönetmeni arıyor. Fakat iş ilanına daha dikkatli şekilde baktığımızda “Yeni AAA Pc oyunumuzu yapmamızda yardımcı olacak yetenekli bir oyun yönetmeni arıyoruz” ibaresini görüyoruz. Ayrıca aranılan yetenekler kısmında hem FPS ve TPS (Third Person Shooter) oyunlarda hem “Live Service” oyunlarda tecrübeli olmasının tercih edilen bir kriter olması da Netflix’in PC için büyük bütçeli bir FPS oyunu yapacağını gösteriyor. “Live Service” tabiri, kısaca bitmemiş bir oyunu piyasaya sürerek oyunu güncellemeler ve eklemelerle uzun yıllar oynanabilir yapmak anlamına geliyor. Örnek olarak Destiny 2 ve Marvel’s Avengers verilebilir.

Yaklaşık Birkaç Yıl Beklemek Gerekebilir

Ayrıca verilen bilgilerde bu proje için küçük çaplı bir ekip kurulduğu da belirtiliyor. Bu noktada God of War’ın 300 kişilik bir ekiple 5 yılda geliştirildiğini, GTA V’te ise yaklaşık 1.000 kişinin çalıştığını düşünürsek Netflix’in bu büyük bütçeli yapımı piyasaya sunması için birkaç yıl beklememiz gerekecek.

Ayrıca iş ilanında oyunun Netflix’in dizi ve film içeriklerine uygun karakterler ve hikayeler içermesi gerektiğinden de belirtiliyor. Yani bu Pc oyunu ya var olan bir içeriğin oyun hali olacak ya da bu oyunu konu alan bir içerik yayınlanacak.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz