Okuma Süresi
1 dakika

Apple’ın kısa süre önce tanıttığı kablosuz kulaklık modeli AirPods Pro dudak uçuklatan bir versiyonuyla kullanıcı karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Cavier; Apple AirPods Pro için çok özel bir versiyon hazırladı. Rusya merkezli Cavier ile hazırlanan özel AirPods Pro’lar ‘Gold Edition’ ismiyle piyasaya sunulacak. Akıllı telefonlar için spesifik tasarımlar hazırlayan Cavier, şimdi de Apple’ın yeni kablosuz AirPods Pro’su için harekete geçti. Cavier, AirPods Pro kulaklık için gerçek altın kullanacak. Özel olarak üretilecek olan AirPods Pro 68 bin dolarlık bir fiyatla tüketici karşısına çıkacak. Türkiye fiyatı ise 392 bin TL olacak AirPods Pro dudak uçuklatan fiyatıyla ortalığı karıştıracağa benziyor.

Cavier’in özel olarak gerçek altın kullanarak tasarladığı AirPods Pro sadece bu bu şekliyle kullanıcı karşısına çıkmayacak. Rus merkezli Cavier, aynı zamanda AirPods Pro için özel başka kaplamalar da kullanacak. Cavier, Gold Edition’ın yanı sıra deri kaplamalı AirPods Pro’lar da piyasaya çıkaracak. Deri kaplamalı AirPods Pro’lar ise 5.800 TL’den başlayıp 9 bin TL’ye kadar fiyat seçeneği ile piyasaya sürülecek.

392 bin TL’lik ‘Gold Edition’ AirPods Pro’lar kulak içi formunda ve tabi ki kablosuz olacak. Kullanıcılara aktif gürültü engelleme vaadi veriliyor. AirPods Pro yerleşik mikrofonlarıyla dışarıdaki sesleri algılayıp eşit derecede anti-gürültü üreterek dış seslerin kullanıcıya ulaşmasını engelliyor. Temelinde Apple H1 çipi yer alan kablosuz kulaklık bu sayede Apple cihazlarla çok hızlı bir şekilde bağlantı kurabiliyor. Ayrıca AirPods Pro, suya, terlemeye dayanıklı.

Aktif gürültü engelleme ile 4.5 buçuk saate kadar dayanabilen bir kullanım ömrü sunabiliyor. Aktif gürültü engelleme kapatıldığında ise 5 saate kadar pil ömrü sunan AirPods Pro, kablosuz şarj haznesi ile 24 saat boyunca kullanılabiliyor.