Dublin merkezli çevrim içi eğitim platformu LearnUpon, ABD merkezli şirket Summit Partners tarafından 56 milyon dolar yatırım aldı. 

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve pek çok alışkanlığı değiştiren Kovid-19 sebebiyle çevrim içi eğitim platformlarına ilgi büyük ölçüde artış gösterdi. Dublin merkezli çevrim içi eğitim platformu olan LearnUpon da bu bağlamda 56 milyon dolar yatırım almayı başardı. 

56 milyon dolarlık bir yatırım alan LearnUpon’un kurucu ortağı ve CEO’su Brendan Noud elde edilen sermayenin iki ayrı alanda kullanılacağını belirtti. Buna göre, bu alanlardan ilki veri analitiği gibi alanlarda genişlemeye devam etmek adına mühendislik ve ürün ekiplerine daha fazla kişi eklemek ve bununla birlikte daha fazla içgörü sağlayabilmek. LearnUpon’ın sermayeyi kullanacağı ikinci alan ise, şu an ABD gibi hızlı büyüdüğü ülkelerde kurumsal müşterilere daha fazla satış yapabilmek için insanı kendisine çekmek. 

Şu an için 180 çalışanı bulunan LearnUpon’un halihazırda, Booking.com Twilio gibi müşterileri bulunuyor. Bunların yanı sıra şirketin USA Football ve Zendesk de dahil olmak üzere dünya genelinde toplamda 1000 müşterisi mevcut. Şimdiye kadar toplamda 1,5 milyon yatırım alan şirket 8 yaşına geldiğinde ise 56 milyon dolarlık yatırım almayı başardı.

Çevrim içi testlerin bulunduğu, anketlerin oluşturulduğu araçlar sunan LearnUpon’da kullanıcılar e-öğrenme araçlarıyla oluşturdukları içeriği de platforma aktarabiliyor. Kullanıcılar öğrenmek ve etkileşim kurabilmek için Zoom gibi bağlantıları da platformda kullanabiliyor. LearnUpon’da canlı olarak eğitim ve öğrenim çalıştırabiliyor. 

Summit Partners’tan Antony Clavel, yaptıkları 56 milyon dolarlık yatırımla birlikte, LearnUpon Yönetim Kurulu’na da katılıyor.

İlginizi Çekebilir:

Türkiye’nin İlk Yerli 3D Yazıcı Üreticisi ‘Zaxe’, 8 Milyon Liralık Yatırım Aldı! 

Online Bitki Platformu Bloomscape 15 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz