Online bitki mağazası Bloomscape, General Catalysyt’in önderliğinde bulunan B serisi yatırım turunda 15 milyon dolar yatırım aldı. Müşterilerin canlı bitki isteğini seralardan direkt evlerine gönderen platformun aldığı toplam yatırım 24 milyon dolara ulaştı. 

Müşterilerin dilediği canlı bitkileri seralardan direkt olarak evlerine göndererek faaliyetlerini yürüten online girişim Bloomscape yeni bir yatırım daha aldı. General Catalyst’in önderliğini üstlendiği B Serisi yatırım turunda şirket 15 milyon dolar daha yatırım alarak toplam yatırımını 24 milyon dolara yükseltti. General Catalyst’in kurucu ortağı ve genel müdürü Joel Cutler ile Annox Capital Management’in yönetici ortağı Bob Mylod’un söz konusu tu kapsamında Bloomscape’in yönetim kuruluna katılacağı açıklandı.

Çevrimiçi canlı bitki platformu Bloomscape

Justin Mast tarafından 2018 yılında hayata geçirilen Bloomscape, saksıların ve bitkilerin doğru koşullarda saklanabilmesi adına fabrika paketleme teknolojisinin parçaları adına bir patent başvurusunda bulunmuştu. Şirketin CEO’su Justin Mast, bitkilerin tedariği sırasında bitkinin toprağını birarada tutmaya yarayan ve kökleri daha iyi koruyan bir bileşene sahip tescilli bir toprak kullanarak tüketiciye daha iyi ürünler sunmaya çalıştığını açıkladı. 

Bitkilerin seradan doğrudan müşterinin evine teslim edilmesinin, özellikle son kullanıcı için daha sağlıklı olduğu belirtiliyor. Çünkü normalde bitkiler, müşteri evine almadan önce seradan mağazalara gönderiliyor ve bu süre ortalama dört haftayı buluyor. Bloomscape’in stratejisi sayesinde ise bitkiler daha sağlıklı haliyle müşterilere ulaşıyor. Şirket belirtilen detayların yanı sıra ayrıca bölgesel sipariş karşılama ve transfer sürelerini daha da kısaltmaya yarayacak sistemleri geliştirmek için de çalışmalarını sürdürüyor. 

Bloomscape aldığı 15 milyon yeni yatırımın yanı sıra ayrıca bitki bakım uygulaması Vera’yı satın aldı. Şirket söz konusu satın alımın bedeliyle alakalı herhangi bir bilgi paylaşmadı. Bloomscape’in yaptığı açıklamada, söz konusu satın alımın Vera uygulamasının teknolojisi için gerçekleştiği belirtildi. Bitki bakım uygulaması Vera, kullanıcılarına, bitki bakım ipuçları, sulama hatırlatıcıları gibi pek çok kolaylık sağlıyor. Uygulamayı bünyesine ekleyen Bloomscape ise bu satın alımla birlikte, müşterileriyle daha iyi bir iletişim kurmayı, bitki bakımı içeriği ve kaynaklarını entegre etmek için Vera’yı kullanmayı planlıyor.

İlginizi Çekebilir:

Nakitsiz Alışveriş Platformu Barty, 5 Milyon Liralık Değerleme ile Yatırım Aldı

Yeni Nesil Online Araştırma Platformu Pollective, 1 Milyon TL Yatırım Aldı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz