Çin merkezli teknoloji üreticisi Huawei, yeni bir sanal gerçeklik ürünü tanıttı. Huawei VR Glass 6DOF olarak isimlendirilen yeni sanal gerçeklik ekipmanının milimetrelere indirgenmiş hareketleri bile algılayabildiği belirtiliyor. 

Huawei’nin Dünya VR Endüstrisi Konferansı’nda tanıttığı VR oyuncu ekipmanı özellikleriyle dikkat çekti. VR Glass 6DOF olarak isimlendirilen yeni oyuncu ekipmanı, sanal gerçeklik oyunlarını oynamayı sevenleri memnun edeceğe benziyor. Çünkü Huawei, VR Glass 6DOF ismiyle tanıttığı yeni oyuncu ekipmanında kullandıkları sistemlerle çok daha gerçekçi bir deneyim sunulacağını belirtiyor. Huawei’nin yeni sanal gerçeklik ürününde, içten dışa konumlandırma sistemi kullanıldığı için, hareketlerin doğruluğunu milimetrelere indirildiği belirtiliyor. Bu sayede oyuncuların en küçük bir hareketi bile sanal gerçeklik oyununda hareket etmesine olanak tanıyor. Hassasiyete önem veren oyunseverlerin Çin merkezli teknoloji üreticisi Huawei’nin yeni VR oyuncu ekipmanını beğeneceği tahmin ediliyor.

İşte Huawei VR Glass 6DOF

Huawei yaptığı açıklamalarda, VR Glass 6DOF’un iki adet profesyonel ve güçlü olan 360 derecelik kumandanlara sahip olduğu belirtiliyor. Şirket bu sayede, titreşim bildirimleri ile de oyunculara daha gerçekçi bir deneyimin sunulacağını söylüyor. 

Ancak oyunseverler, bu sanal gerçeklik ekipmanı ile tanışmak için uzun bir süre bekleyecekler. Huawei yetkilileri, VR Glass 6DOF’un yıl sonunda geliştiricilere, Nisan 2021’de de tüketicilere sunulacağını ifade ediyor.

Huawei, yeni VR Glass 6DOF ürünü ile birlikte sadece VR oyun ekipmanları sektörüne girmiyor. Huawei Mobil Ürün Hattı Başkanı Hua HeGeng şirketin ilerleyen süreçlerde bu sektöre daha da yoğunlaşacağını belirtiyor. Bu bağlamda VR oyun ve uygulamaların geliştirileceğini söylüyor. Belirtilenlere göre, çeşitli oyun ve uygulamaları yayınlamak için hazır olunduğu da aktarılıyor.

Şirket, duyurduğu “VR Glass” isimli ekipmanında 90 derece görüş alanı, 90 Hz’ye kadar ekran tazeleme oranı bulunuyordu. Bunun yanı sıra 3200 x 1600 piksel çözünürlüğe sahipti. Şirketin bugün tanıttığı yeni VR ekipmanının çok daha gelişmiş özelliklere sahip olacağı tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir:

Huawei, ‘Mate 40’ Serisi ile İlgili Yeni Bir Tanıtım Videosu Paylaştı 

Huawei’nin Kirin 9000 İşlemcisi, Snapdragon 865’i Geride Bıraktı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz