SUQIAN, CHINA - MAY 19, 2023 - Illustration: ChatGPT, Suqian City, Jiangsu Province, China, 19 May 2023. ChatGPT Log in to the App Store. (Photo credit should read CFOTO/Future Publishing via Getty Images)
Okuma Süresi
1 dakika
Son zamanların en çok konuşulan teknoloji konularının başında bir süredir ChatGPT geliyor. Oldukça büyük bir dijital ilerleme ve hatta devrim olarak tanımlanan yapay zeka destekli sohbet botu ChatGPT’nin şimdi de iOS uygulaması 34 ülkede daha yayınlandı. Ancak uygulama henüz Türkiye’de doğrudan doğruya kullanılamıyor.
Open AI’nin yapay zeka destekli sohbet botu ChatGPT’nin iOS uygulaması daha bundan kısa bir süre öncesinde yayınlanmıştı. Söz konusu mobil uygulama ilk olarak yalnızca ABD’de kullanılmış ama ardından daha fazla ülkede buluna iPhone sahipleri uygulamayı kullanabilmişti. Şimdi ise şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, 34 ülke daha iOS uygulaması üzerinden ChatGPT kullanabilecek. Bu gelişme ile uygulamayı kullanabilen ülke sayısı 40’a çıkarken Türkiye için henüz bir gelişme söz konusu değil.

Hangi Ülkelerde ChatGPT Uygulaması Yayınlandı?

Open AI’nin yapay zeka destekli sohbet botu olan ChatGPT’nin iOS uygulamasının kullanılabildiği ülkeler son gelişme ile 40’a yükseldi. Buna göre söz konusu ülkeler arasında; Amerika Birleşik Devletleri, Arnavutluk, Hırvatistan, Fransa, Almanya, İrlanda, Jamaika, Yeni Zelanda, Nikaragua, Nijerya, Güney Kore, Birleşik Krallık, Cezayir, Arjantin, Azerbaycan, Bolivya, Brezilya, Kanada, Şili, Kosta Rika, Ekvador, Estonya, Gana, Hindistan, Irak, İsrail, Japonya, Ürdün, Kazakistan, Kuveyt, Lübnan, Litvanya, Moritanya, Mauritius, Meksika, Fas, Namibya, Nauru, Umman, Pakistan, Peru, Polonya, Katar, Slovenya, Tunus ve Birleşik Arap Emirlikleri bulunuyor. Türkiye ise henüz bu ülkeler arasında yer almıyor.

Türkiye’den de İndirebilirsiniz

Ancak her ne kadar şu anda Türkiye bu listede yer almıyor olsa da, yine de burada bulunan iPhone vatandaşları da söz konusu uygulamayı indirebilirler. Bunun için izlemeniz gereken adımları şu şekilde özetleyebiliriz:
  • Öncelikle iPhone’unuzdan “Ayarlar”a girin
  • Ardından ekranın en üstünden isminizin yazdığı yere tıklayın
  • Burada karşınıza gelen sayfadaki “Ortamlar ve Satın Almalar” bölümüne girin ve “Hesabı Görüntüle”ye basın
  • Son olarak Ülke/Bölge” kısmından ABD’yi seçin ve App Store’a girdiğinizde uygulamayı görebileceksiniz

Bu arada uygulamayı indirmeye çalıştığınızda sizde ödeme yöntemi seçmeniz istenebilir. Bu durumda “Hiçbiri” anlamına gelen “None” seçeneğini seçerek ve adres kısmını herhangi bir eyaletle doldurarak bu aşamadan kurtulabilirsiniz.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz