Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Amerika Birleşik Devletleri’nin Alaska eyaletindeki sokakta bulunan SD kart, bir cinayeti aydınlattı. SD kartın içinde cinayetle ilgili fotoğraflar yer alıyordu.

Anchorage şehrindeki bir sokakta bulunan micro SD kart, ‘Homicide at midtown Marriott (Midtown Marriott’taki cinayet)’ olarak adlandırılmıştı. Bulunan SD kart sayesinde birinci derece cinayetin sorumlusu ortaya çıktı.

Sokakta bulunan kartın içinden 39 fotoğraf ve 12 video çıktı. Bu görüntüler, saldırgan tarafından defalarca darp edilen bir kadının cinayetini gösteriyordu. Kartta bulunan diğer resimler ise kadının siyah kasalı bir kamyonette yüz üstü yatmış halini içeriyordu.

Yetkililer, videoda gösterilen kadının, 2 Ekim’de Anchorage’ın güneydoğusunda ölü halde bulunan kadınla aynı olduğunu tespit etti.

Karttaki resimler aynı zamanda cinayetin zamanı hakkında da bilgiler veriyordu. Görüntülerdeki oteli ziyaret eden polisler, videoda ve resimde bulunan halıyla karşılaştılar.

Kartta bulunan görüntüler 4 Ekim ve 6 Ekim aralığında çekilmişti. TownePlace Suites by Marriott Anchorage Midtown otelinin yetkilisi de karttaki görüntülerde bulunan adamın 2 Ekim’den 4 Ekim’e kadar bir odayı kiraladığını doğruladı. Çekilen en son görüntü ise 6 Ekim’de gece 01:12’de çekilmişti.

Yetkililer daha sonra görüntülerdeki adamın Brian Steven Smith olduğunu tespit etti. Brian, daha önce de sorguya çekilmişti. Arama emriyle ele geçirilen Brian’ın telefonu 6 Ekim saat 01.07’de kadının bulunduğu yerde sinyal göndermişti.

Polisler, Brian Steven Smith’in kadına şiddet uyguladığı ve öldürdüğü anı kayıt altına aldığını düşünüyor.