lg-yeni-telefon

LG’nin dünyaca ünlü “G” serisiyle ilgili seriye yeni bir model eklenmeyeceği iddiaları bir süredir çeşitli platformlarda dolaşıyordu. Bunun üzerine Güney Koreli teknoloji devi LG, seriye ekleyeceği düşünülen yeni akıllı telefon modelinin tasarımını görücüye çıkardı. Telefonun, yağmur damlası şeklinde bir kamera dizilimine sahip olması dikkat çekti.

LG’nin ilk kez 2012 yılında kullanıcı beğenisine sunduğu “G” serisiyle ilgili bir süredir pek çok iddia ortaya atılıyordu. Kısa bir süre önce de şirketin, seriye yeni bir telefon eklemeyeceği iddiası teknoloji gündemine oturmuştu. Bu gelişmelerin üzerine Güney Koreli teknoloji devi LG, 2020 yılı içerisinde kullanıcı beğenisine sunmaya hazırlandığı yeni akıllı telefon modelinin tasarımını kullanıcıları için görücüye çıkardı. Tasarımı paylaşılan akıllı telefon modelinin, “G” serisine eklenecek yeni telefon olabileceği iddia edildi. LG, konuyla ilgili paylaşımında akıllı telefon tasarımını değiştirdiklerine ve daha minimalist bir tasarım tercihinde bulunduklarına işaret etti. Telefonun, yağmur damlası şeklinde bir kamera dizilimine sahip olduğu görüldü. 

lg-yeni-telefon

Son dönemlerde neredeyse tüm akıllı telefon markaları daha dikdörtgen ve köşeli kamera tasarımlarıyla yeni modellerini piyasaya sürerken LG’nin, düşen yağmur damlaları şeklinde görünen bir kamera dizilimi tercih etmiş olması dikkat çekti. Söz konusu tasarım, yakın zamanda satışa sunulan cihazların kamera dizilimini kaba bulan kullanıcıların da beğenisini topladı. Tasarım görselinde paylaşılan detaylara göre telefon, 3 adet arka kamera lensine sahip olacak ve lensler, yukarıdan aşağıya doğru küçülerek uzanacak. En üstteki kamera, dışarı doğru çıkabilecekken diğer iki kamera, telefonun arka yüzeyiyle aynı hizada duracak. Bununla birlikte, kamera diziliminin en altında bir adet LED flaş yer alacak. LG’ye göre bu dizilim, hem daha temiz ve daha şık bir görünümü mümkün kılacak hem de telefonun arka yüzeyinde kamera bölmesinin daha az yer kaplamasını sağlayacak. 

Telefon, 15 Mayıs’ta görücüye çıkabilir

Diğer yandan telefon, çok daha kavisli ve kıvrımlı bir görünüme sahip olacak. Bu da tasarımda, çok daha az keskin kenar ve köşe bulunacağı anlamına geliyor. Güney Koreli teknoloji devi, böyle bir tasarımı göze daha çok hitap ettiği ve daha kibar göründüğü için tercih ettiklerini ifade ediyor. Ayrıca LG; böyle bir detayı henüz resmi olarak paylaşmamış olsa da görücüye çıkarılan görsellerde, ekranın çerçevesiz ve kenarlardan kavisli bir tasarıma sahip olduğu görülüyor. Yeni akıllı telefon modelinin, LG tarafından 15 Mayıs’ta kullanıcı beğenisine sunulması bekleniyor.  

Teknoloji haber bülteni için tıklayınız.

İlgili haberler:

LG V60 ThinQ 5G için yeni bir tanıtım videosu yayınlandı 

LG ‘nin oyuncu monitörü UltraGear 27GN750 tanıtıldı 

Honor Play 4T ve 4T Pro hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz