Xiaomi 120W hızlı şarj sistemi ve 5G modem desteğine sahip akıllı telefonunu Çin Zorunlu Sertifikasyonu’nda (CCN) onaylattı.  Sertfikanın, Oppo’nun 125W hızlı şarj sistemini tanıtmasının ardından gelmesi ise dikkat çekti.

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte hızlı şarj sistemleri de gelişmekte. Üreticiler akıllı telefonları en kısa sürede ve en az ısı üretimi ile tam şarja ulaştırmanın yollarını arıyor. Üst seviye cihazlarda standartlaşan 30W ve üstü şarj sistemlerine bir yenisini Xiaomi eklemiş oldu. Çin Zorunlu Serfikasyonu’nda listelenen Xiaomi akıllı telefonun 120W hızlı şarj sistemine sahip olduğu görüldü. 20V-6A güç çıkışı ile birlikte MDY-12-ED kod adı ile görülen akıllı telefonun 5G modem desteğinin olduğu görüldü. Telefonun diğer teknik özellikleri sertfikada listelenmezken, sahip olunan modem ve şarj sistemi göz önüne alındığında cihazın amiral gemisi sınıfında yer alacağı tahmin ediliyor. Cihazın gerçek adı hakkında henüz tahmin yürütülemezken, sertfikanın; hafta içerisinde Oppo’nun 125W hızlı şarj sistemini duyuracağını açıklamasının ardından gelmesi dikkatleri üzerine çekti.

Xiaomi 120W
Xiaomi 120W hızlı şarj sistemi sertfikasyonu

Xiaomi 120W hızlı şarj sisteminde yarışa dahil oluyor

Xiaomi, Android akıllı telefon pazarında hafta içerisinde yeni şarj sistemini tanıtan dördüncü marka oldu. BBK grubu altında faaliyet gösteren Oppo, bugün gerçekleştirdiği tanıtım ile yeni şarj teknolojisini duyurmuştu. Güncel sistemler içerisinde 65W teknolojisi ile liderliğini koruyan Çinli akıllı telefon üreticisi rekorunu 125W ile tazelemiş oldu. 65W hızlı şarj sistemini kablosuz olarak sağlayabildiğini açıklayan şirket, 125W ile 4000 mAh gücündeki bataryanın 5 dakika içerisinde %41 şarj olduğunu duyurmuştu. Bir başka akıllı telefon üreticisi vivo ise Çin’de gerçekleştirdiği etkinlik ile 120W hızlı şarj sistemini duyurmuştu. Tanıtım etkinliğinde paylaşılan bilgilere göre ise şirketin geliştirdiği teknoloji 4000 mAh gücündeki bataryanın 15 dakika içinde şarj olabildiğiydi. Sistemin nasıl geliştirildiği ve nasıl çalıştığının anlatıldığı konferansta, bataryanın iki eşit üniteden oluştuğu belirtilmişti. 2000 mAh gücündeki iki bataryanın farklı değerler ile şarj edilmesinin faydası açıklanmıştı.

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

İlginizi çekebilir:

Oppo 125 W’lık Hızlı Şarj Teknoloji ile 4.000 mAh Bataryayı 10 Dakikada Doldurmayı Planlıyor

Sesli Kitap Pazarı Türkiye’de Hızla Büyüyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz