indian wells tenis turnuvası ertelendi

Çin’in Wuhan şehrinden çıktığı bilinen ve dünya genelinde 101 ülkeye yayıldığı tespit edilen coronavirüs sebebiyle organizasyonlar ya iptal ediliyor ya da erteleniyor. Coronavirüs salgınının etkilediği yeni organizasyon ise ABD’nin Kaliforniya Eyaleti’nde düzenlenecek olan Indian Wells Tenis Turnuvası oldu. Coronavirüs salgını nedeniyle Indian Wells Tenis Turnuvası ertelendi.

Coronavirüs salgını insan sağlığını olumsuz etkilediği kadar ekonomiyi, ticareti, eğitim-öğretimi de etkiliyor. Çin’den gelen kargoların yüzde 90 oranında düşüş gösterdiği, maske stoklarının tükendiği bugünlerde büyük etkinlikler bir bir iptal edilmeye devam ediyor. Fabrikaların faaliyetlerinin durduğu, üretimin aksadığı ve firmaların çalışanlarına evden çalışmaları uyarılarında bulunduğu coronavirüs bir etkinliği daha erteledi.

9-22 Mart 2020 tarihinde yapılması planlanan Indian Wells Sert Tenis Turnuvası, organizasyonun internet sitesinden yapılan bir açıklamayla belirtilen tarihlerde düzenlenemeyecek.

ABD’nin Kaliforniya Eyaleti’nde düzenlenen etkinlikte, bu sene erkeklerde 47.si ve kadınlarda 32.si gerçekleşecekti. Ancak coronavirüs salgınının yayılmaması için Indian Wells Tenis Turnuvası ertelendi.

Sporseverlerin merakla ve heyecanla beklediği ve Grand slam turnuvalarından sonra en yüksek para ödülünün dağıtıldığı tenis etkinliklerinden olan Indian Wells de coronavirüsün etkilediği organizasyonların arasına girmiş oldu.

TED, Mobil Dünya Kongresi, Venedik Karnavalı gibi etkinler de salgın yüzünden iptal edilmişti.

coronavirüs yüzünden iptal edilen etkinlikler

Coronavirüs salgını ortaya çıktığı günden beri tüm dünyayı büyük ölçüde etkilemeye başladı. Çin’den yayılmaya başlayan ve şu ana kadar 101 ülkeye sıçradığı bilinen virüs yüzünden ülkeler arası seyahatlerin birçoğu iptal edildi. Virüsün tespit edildiği ülkelerde hayat durmasına noktasına gelirken AVrupa’da birçok ülkede okullar kapanma noktasına geldi.

Dünyanın en önemli teknoloji fuarı olarak da bilinen ve Barcelona’da düzenlenecek olan Mobile World Congress (Mobil Dünya Fuarı), Cenevre’de düzenlenecek olan ve otomobil sevelerin her sene heyecanla beklediği Cenevre Otomobil Fuarı ve Venedik Karnavalı gibi büyük organizasyonların hepsi coronavirüs salgınından dolayı iptal edildi.

Çoğu ülkelerin yöneticileri 1.000 ya da 5.000 bin kişiden fazla yapılacak olan tüm organizasyonların iptal edilmesi gerektiğini açıklamıştı. Çin’in Wuhan şehrinden dünyaya yayılmaya başlayan coronavirüs şu ana kadar 3.584 kişinin ölümüne sebebiyet verirken; virüsten enfekte olan insanların sayısı ise 105.586’ya yükseldi.

APPLE KULLANICILARINA 25 DOLAR ÖDEYECEK – DigiToll #5

ÇİN’DEN GELEN KARGO İLE CORONAVİRÜS BULAŞIR MI? GELEN KARGOYU NASIL AÇMALIYIZ?

Nisan’daki TED konferansı da Coronavirüsten etkilendi!