Okuma Süresi
1 dakika

Adidas, yeni bir müşteri deneyimi sunmaya hazırlanıyor. Adidas’ın yeni Alphaedge 4D koşu ayakkabılarını tüketiciler mağazaya gitmelerine gerek kalmadan deneyebilecekler. Tüketiciler Arttırılmış Gerçeklik (AR) teknolojisiyle bulundukları yerden iOS uygulamasıyla yeni Alphaedge 4D ayakkabısını deneme imkanına sahip olacak.

Adidas, dijital dönüşüm çabalarına bir yenisini daha ekliyor. Geçtiğimiz sene Almanya’da Speedfactory adlı robot fabrikasında üretilen ayakkabısını satışa sunan şirket teknolojiyi kullanarak müşterilerine daha farklı deneyimler sunma peşinde. Alman spor giyim markası Adidas, iOS mobil uygulamasında Arttırılmış Gerçeklik (AR) platformu Vyking ile birlikte geliştirdiği yeni bir özelliği kullanıcılara sunmaya başlayacak.

Yeni özellik Adidas’ın yeni Alphaedge 4D koşu ayakkabılarına bağlanıp kullanıcıların spor ayakkabıları AR teknolojisi ile denemelerini sağlıyor. Tüketiciler, uygulama içindeki Alphaedge ürün sayfasını ziyaret edebiliyor ve akıllı telefonu ayaklarına tutarak, Alphaedge 4D koşu ayakkabılarını tam ayaklarına uyacak şekilde ölçeklendirebiliyorlar.

AR teknolojisi sayesinde tüketiciler ayaklarını gerçek zamanlı görebiliyor. Ayakkabıyı gerçekten giymiş gibi her açıdan görebilen kullanıcılar bu sayede mağazayı ziyaret etmeden ürünü deneyimleme imkanı bulabiliyor.

Adidas özellikle son dönemlerde teknolojinin imkanlarını kullanarak müşteri deneyimini arttırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştiriyor. Şimdilik sadece Alphaedge 4D ayakkabı modelleri üzerinde çalışan bu özelliğin kısa süre sonra diğer ürünlerde de kullanılabileceği düşünülüyor.