maske reklamları

Coronavirüs yüzünden hayatın birçok alanı zarar görüyorken, fırsatçılar da maske fiyatlarını artırıyor. Maske fiyatlarının artmasını engellemek isteyen Facebook bu olay için önlem almış durumda. Maske reklamları artık Facebook’tan kaldırılacak. 

Coronavirüs hayatı olumsuz etkilemeye ve insanlara zarar vermeye devam ediyor. Üç binden fazla insanın hayatını kaybetmesine sebep olan Coronavirüs aynı zamanda birçok etkinliğin de iptal edilmesine sebep oldu. Dünyanın en önemli mobil teknoloji fuarı Mobil Dünya Kongresi 2020 iptal edilmişti. Amerika’da her sene düzenlenen Oyun Geliştiricileri Konferansı da Corona yüzünden iptal edildi. Hatta Venedik Karnavalı gibi birçok sosyal etkinlik de iptal ediliyor. Fırsatçılar da Coronavirüsün yarattığı panikten faydalanmaya çalışıyorlar. Coronavirüs can almaya ve yayılmaya devam ettikçe en çok tüketilen ürünlerden biri sağlık maskeleri olmuş durumda. İnsanlar, hastalıktan korunmak için maskeler ile dolaşmaya başladı. Bu durumdan faydalanmaya çalışan fırsatçılar ilk olarak hijyen maskelerine fazlasıyla zam getirdi. Daha sonra ise yanıltıcı bilgiler ile bu maskeleri satmaya başladılar. Bu gelişmeler üzerine Amazon ve Facebook, Coronavirüs hakkında yanıltıcı bilgileri ve reklamları kaldırmaya başlamıştı. Şimdi ise Facebook, devam eden maske zamları yüzünden, platformunda olan tüm maske reklamlarını kaldırdı. 

Facebook, maske reklamlarını kaldırdı

Facebook, maske reklamlarını kaldırdı

İki milyardan fazla kullanıcısı bulunan Facebook ve benzeri sosyal medyalar Coronavirüs yüzünden oluşan panikte büyük bir rol oynuyorlar. YouTube bile bu olaylar üzerine, Coronavirüs hakkında çekilen videolara reklam vermeyeceğini duyurmuştu. Çünkü, Coronavirüs ismini kullanarak yanlış bilgilerin olduğu birçok video, bir anda YouTube’u kapladı. Coronavirüs isminden faydalanarak izlenme kazanmak isteyenlerin önüne geçmek için ise YouTubeCorona ile ilgili içeriklere reklam kısıtlaması getirmişti. 

Sosyal medya şirketleri Coronavirüs sebebiyle halk arasında bir panik durumunun oluşmaması için çalışmaya devam ediyorlar. Facebook sözcüsünün açıklamalarına göre, Facebook platformunda maske reklamları için kısa süreli bir yasak getirdiklerini söyledi. Aynı zamanda Facebook’un bu gibi toplumsal durumları yakından izlediğini ve bu durumlardan faydalanmak isteyen fırsatçılara izin verilmediğini söyledi. Maske reklamlarının yasaklanması ile birlikte, halkı panik durumuna sokacak reklam söylemleri de kaldırılacak.  

108 MP KAMERALI XIAOMI ”MI NOTE 10”u İNCELEDİK!

Coronavirüs yüzünden iptal edilen etkinlikler artıyor: South by Southwest iptal edildi