PUBG Mobile Dünya Şampiyonası, fırtına gibi esmeye devam ediyor. PUBG Mobile Eleme turlarını geçen Türkiye ‘den 3 takım, şampiyonada yer alacak. Kaos Next Rüya, S2G Esports ve Fenerbahçe, PUBG Mobile Global Championship Büyük Finalleri ‘ne katılma hakkı kazandı.

Dünyanın en büyük mobil espor organizasyonu olan PUBG Mobile Dünya Şampiyonası ‘nda Türk takımları büyük başarı gösterdi. Turnuvaya katılan takımlarımızdan Kaos Next Rüya, S2G Esports ve Fenerbahçe, PUBG Mobile Global Championship Büyük Finalleri içerisinde boy gösterecek.

Doğu ve Batı olarak toplamda 40 takımın mücadele ettiği PUBG Mobile Global Championship 2021 finallerine Türkiye’den 6 takım katılmıştı. Next Rüya Esports, Papara SuperMassive Blaze, Fenerbahçe, Futbolist, S2G Esports ve Beşiktaş takımları 24 Aralık’ta sona eren finallerin her karşılaşmasında sonuna kadar mücadele ederek başarıya imza attı.

pubg-mobile-dunya-turkiye-teknosafari

PUBG Mobile Final aşamasında büyük bir mücadele gösteren Türkiye ‘den Kaos Next Rüya, Batı liginin şampiyonu olarak 392.500 Dolar ödül kazandı. Final aşamasında başarılı olan S2G Esports 51.750 Dolar, Fenerbahçe Esports ise 44.500 Dolar ödül kazanmış oldu.

PUBG MOBILE Global Championship Büyük Finalleri ise 21 – 23 Ocak 2022 tarihleri arasında düzenlenecek ve tüm maçlar PUBG MOBILE Espor Türkiye resmi Youtube kanalında yayınlanacak.

pubg-mobile-dunya-teknosafari

PUBG MOBILE espor programının tamamı, 2021 yılında toplam 15 milyon dolar ödül havuzu sağlayarak mobil espor tarihindeki en yüksek ödül havuzuna ulaştı. PUBG MOBILE espor ayrıca 2020’nin ikinci yarısına kıyasla yüzde 56’lık artışla Orta Doğu, Avrupa ve Amerika’da yüzde 100 izleyici artışı yakaladı ve 75 milyon saat izlenerek 2021’in ilk yarısında başarılı bir yol katetti.

İlginizi Çekebilir:

Gelir İdaresi Başkanlığı, sosyal medya ve uygulama gelirleri yasası için kılavuz yayınladı

Kripto para fenomenleri meclise davet edildi

Samsung Tri-Fold sızdırıldı: 3 ekranlı katlanabilir telefon

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz