Tesla’nın günlerdir gündemden düşmeyen, tasarımı ve lansman esnasında kırılan kırılmaz  camlarıyla alay konusu olan elektrikli pick-up modeli Cybertruck şimdi de bilgisayar oyununa girdi. 

Sosyal medyada alay konusu olan ve hatta Lego, BMW gibi bazı markaların da mizahına alet olan Cybertruck’ın yeni bir videosu sosyal medyaya düştü. YouTube’a eklenen bir videoda Cybertruck, ikonik GoldenEye 007 oyununda görülüyor. Videoda Tesla’nın kurucusu Elon Musk, Cybertruck’ı James Bond’a takdim ediyor. Ardından Bond’un, tank yerine kamyonu St. Petersburg sokaklarında kullandığı görülüyor. 

Video’da Elon Musk, araca yaklaşan Bond’a hitaben “ Mister Bond, yeni Cybertruck’ı satın aldığınızı görüyorum.” diyerek söze giriyor. Bond’un cevabı ise “Evet ama, General Ourumov çevreci araçlar kullanmıyor.” şeklinde olsa da Musk ise şu şekilde devam ediyor: 

“Arabayı gördüm. O (General Mourov) gezegeni mahvediyor. Bunun çaresine bakmalıyız. Cybertruck’ı yeni bir oyuncakla donattım. Bir şans ver ona.” diyerek aracı Bond’a sunuyor. Musk, sohbetin sonunda “Bundan sonra önünde ne var?” diye soran Bond’a “İş, iştir Mister Bond. Fosil yakıtların sona erdiğini görmek istiyorum.” diyerek uzaklaşıyor. Cybertruck’a binen Bond ise karşısında duran yakıt tankerini havaya uçuruyor. Videonun devamında ekranda “Musk SpaceX ile bağlantı kurdu.” şeklinde bir yazı beliriyor. 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=59&v=wQ3tnsMlkBI&feature=emb_logo

 

Aracın gerçekten oyuna entegre edilip edilmediği henüz bilinmese de Elon Musk ve Cybertruck gündemden düşmeyecekmiş gibi duruyor.