Online dizi ve film platformu Netflix, rakiplerine abonelerini kaptırmaya başladığı son günlerde platformu hareketlendirmeye yönelik çalışmalar yapıyor. Netflix, Japon stüdyosu Studio Ghibli’den 21 adet uzun metrajlı animesinin yayın haklarını alarak çalışmalarını hızlandırdı.

Son dönemlerde çevrimiçi yayın platformlarının sayısının artması, ne kadar başarılı ilerlerse ilerlesin Netflix için büyük bir tehdit. Elbette ki Apple TV+, Disney+ gibi birçok online yayın platformunun yayın hayatına başlaması Netflix’te abone kaybına neden oldu. ABD’li şirket söz konusu abone kaybının yaşanmaması adına kütüphanesine yeni yapımlar ekliyor.

Netflix, platforma ekleyeceği 21 uzun metraj Japon animesinin önümüzdeki ay kullanıcılarla bulaşacağını ifade etti. Netflix’in  Studio Ghibli‘den yayın haklarını satın aldığı filmler, Asya, Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Amerika kıtasında izlenebilecek. Şirket, söz konusu filmlere 28 dilde altyazı ve 20 dile dublaj desteği sağlayacağını belirtti.

Netflix, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada kütüphaneye eklenecek söz konusu 21 Japon animasyonu kullanıcılara sunmaktan gurur duyduklarını aktardı.

 

1 Şubat’ta Netflix’e eklenecek olan Studio Ghibli filmleri arasında, Castle in the Sky, My Neighbor Totoro, Kiki’s Delivery Service, Only Yesterday, Porco Rosso, Ocean Waves ve Tales from Earthsea, arasında yer alıyor. Bu filmleri 1 Mart’ta, Nausicaä of the Valley of the Wind, Princess Mononoke, My Neighbors the Yamadas, Spirited Away, The Cat Returns, Arrietty ve The Tale of The Princess Kaguya yapımları takip edecek.

Netflix, 1 Nisan tarihinde ise Pom Poko, Whisper of the Heart, Howl’s Moving Castle, Ponyo, From Up on Poppy Hill, The Wind Rises ve When Marnie Was There animasyonlarının abonelerin beğenisine sunulacağını açıkladı.

Studio Ghibli imzalı toplam 21 filmi kütüphanesine ekleyecek olan online dizi ve film platformu tam anlamıyla anime rüzgarı estirmeye hazırlanıyor diyebiliriz.

Netflix’in yeni belgeselinin Türkçe seslendirmesini Beren Saat yapacak

2019’da en çok izlenen Netflix içerikleri listesi açıklandı