En İyi Yerli İnternet Dizileri
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
3 dakika

Yalnızca dijital platformlar aracılığıyla izleyebileceğiniz en iyi yerli dizilerle karşınızdayız. İşte; ‘Dijital platformlardan izleyebileceğiniz en iyi Türk dizileri.’ ‘En iyi yerli internet dizileri.’ ‘Dijital platformlarda yayınlanan Türk dizileri.’ ‘Dijital platformlardan izlemeniz gereken Türk dizileri.’ ‘En iyi yerli dijital platform dizileri.’

‘En iyi yerli internet dizileri’ yazımızın devamında. İşte; ‘Dijital platformlardan izleyebileceğiniz en iyi Türk dizileri.’ ‘Dijital platformlarda yayınlanan Türk dizileri.’ ‘Dijital platformlardan izlemeniz gereken Türk dizileri.’ ‘En iyi yerli dijital platform dizileri.’

Dijital Platformlardan İzleyebileceğiniz En İyi Türk Dizileri

En İyi Yerli İnternet Dizileri

  • Alef
  • Saygı
  • 10 Bin Adım
  • İlk ve Son
  • Doğu
  • Leyla ile Mecnun
  • Gibi
  • Masum
  • Fatma
  • Aynen Aynen
Alef

Platform: BluTV

Yıl: 2020

Tür: Polisiye, Aksiyon, Suç

En iyi yerli internet dizilerinden biri olan Alef’in başrolünü Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan ve Melisa Sözen paylaşıyor. 1 sezon yayınlanan ve 8 bölümden oluşan dizide, Cinayet Büro Amiri Settar ve ortağı Komiser Kemal İstanbul Boğazı’nda ortaya çıkan bir cesetten sonra bir dizi cinayeti aydınlatmanın peşine düşerler. Katili bulmak için mücadele eden iki ortak aynı zamanda İstanbul’un karanlık ve mistik dünyasına da adım atarlar.

Saygı

Platform: BluTV

Yıl: 2020

Tür: Suç, Gerilim

Yayınlandığı günden beri adından söz ettiren Saygı’da Nejat İşler, Boran Kuzum ve Miray Daner başrolde yer alıyor. Behzat Ç. ile fenomen hale gelen Ercüment Çözer karakterini bir de Saygı dizisinde izliyoruz. 2 sezon yayınlanan dizi, yozlaşan topluma karşılık kendi adalet sistemini uygulayan Ercüment Çözer’i ve aynı amaçta olan iki gençle tanışmasını konu alıyor.

10 Bin Adım

Platform: Gain

Yıl: 2020

Tür: Komedi, Dram

Dijital platformun en kısa yerli dizisi olan 10 Bin Adım’da Engin Günaydın ve Devin Özgür Çınar’ı izliyoruz. İki eski sevgili Mehmet ve Ezgi her gün birlikte yürüyerek 10 bin adım atmaya karar verirler. Bir rutin haline gelen bu yürüyüşlerde ise başlarına gelen kalmaz. 1 sezon ve 8 bölüm olarak yayınlanan dizinin bölüm süresi ise 10 dakika.

İlk ve Son

Platform: BluTV

Yıl: 2021

Tür: Romantik, Dram

Özge Özpirinçci ve Salih Bademci’nin başrollerini paylaştığı İlk ve Son, 10 yıldır birlikte olan Deniz ve Barış’ın hikâyesine odaklanıyor. 20’li yaşlarının ortasında tanışan çift birbirlerine tutkuyla bağlıdır. Fakat zamanla ilişkilerinde fırtınalar ve imkansızlığı da yaşarlar.

Doğu

Platform: BluTV

Yıl: 2021

Tür: Komedi

En iyi yerli dijital platform dizileri listemize sırada Doğu ile devam ediyoruz. 1 sezon ve 8 bölüm yayınlanan dizi, komedyen olmak isteyen Doğu’nun hayatını konu alıyor. Ailesi ve çevresi Doğu’nun sigortalı ve düzenli bir işte çalışmasını ister. Fakat Doğu’nun en büyük hayali ise komedyen olmaktır.

Leyla ile Mecnun

Platform: Exxen

Yıl: 2021

Tür: Komedi

İlk olarak TRT’de izlediğimiz ve yayınlandığı ilk günden itibaren akıllarda yer eden Leyla ile Mecnun’u yeni bölümleriyle birlikte şimdi de Exxen’de izleyebilirsiniz. Üzerinden yıllar geçmesine rağmen akıllardan çıkmayan en iyi yerli dizilerin başında gelen Leyla ile Mecnun aynı kadroyla ve kaldığı yerden devam ediyor.

Gibi

Platform: Exxen

Yıl: 2021

Tür: Komedi

Şimdilerde ekibinin 2. sezonunu hazırladığı Gibi, Exxen’in ilk dizilerinden bir tanesi. 1 sezon ve 12 bölüm yayınlanan dizinin başrollerinde ise Feyyaz Yiğit ve Kıvanç Kılıç yer alıyor. Her bölüm farklı hikâyelere yer veren dizide, Yılmaz ve İlkkan sürekli birbirleriyle çatışan iki arkadaştır. Aslında oldukça sıradan bir hayata sahip olan bu iki arkadaş aldıkları kararlar ve başlarına gelen olaylarla birlikte hayatlarını altüst etmeyi başarırlar.

Masum

Platform: BluTV

Yıl: 2017

Tür: Suç, Dram

BluTV’nin en iyi dizilerinden biri olan Masum’da Haluk Bilginer, Ali Atay, Serkan Keskin, Okan Yalabık, Nur Sürer gibi Türk sinemasının en iyi isimlerini bir arada görüyoruz. 1 sezon ve 8 bölüm yayınlanan dizide, Emekli Başkomiser Cevdet, eşi Nermin ve oğlu Tarık ile bir kasabaya yerleşmiştir. Tarık’ın eşi Emel ve ağabeyi Taner ise bir kazada hayatını kaybetmiştir. Taner’in arkadaşı aynı zamanda Cevdet’in eski öğrencisi olan Yusuf Komiser, Taner’in bu gizemli ölümünü aydınlatmak için kasabaya gelir ve bazı sırlar ortaya çıkar.

Fatma

Platform: Netflix

Yıl: 2021

Tür: Dram, Polisiye

Son zamanlarda TV’de yer aldığı projelerle adından söz ettiren Burcu Biricik’i bu kez Netflix’te izliyoruz. Fatma, temizlikçi olarak çalışmaktadır ve kısa bir önce hapishaneden çıkan kocası Zafer ortadan kaybolmuştur. Kocasını aramaya başlayan Fatma, kendini bir anda cinayet işlerken bulur. Bu cinayetten ise kocasının bağlantılarının olduğu bazı karanlık isimler haberdar olur. İşlediği cinayetin ardından Fatma’nın hayatı tamamen değişecektir.

Aynen Aynen

Platform: BluTV

Yıl: 2019

Tür: Romantik, Komedi

En iyi yerli dijital platform dizileri listemizi Aynen Aynen ile bitiriyoruz. Nilperi Şahinkaya ve Kerem Bursin’in başrollerini paylaştığı dizi, Emir ve Nil üzerinden kadın erkek ilişkilerine odaklanıyor. Dizi, bir ilişkiye başlarken kadın ve erkeklerin kendilerini nasıl gösterdikleri ve gerçekte nasıl olduklarını eğlenceli bir şekilde gözler önüne seriyor.

İlginizi Çekebilir:

Yurt Dışında Staj Bulabileceğiniz Siteler

150.000 Dolar Ödüllü PUBG Mobile Pro League Türkiye 2. Sezon Başladı

Poco X3 GT detaylı inceleme / 1 Aylık Kullanım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz