Yurt Dışında Staj Bulabileceğiniz Web Siteleri
Okuma Süresi
3 dakika

Türkiye’de yaşanan istihdam sorunu özellikle öğrencilerin ve yeni mezunların yurt dışına yönelmesindeki en önemli nedenlerin başında geliyor. Bununla birlikte kendine yeni fırsatlar yaratmak isteyenlerin de öncelikleri arasında yurt dışında staj yapmak oluyor. Bu nedenle Tekno Safari editörleri olarak sizler için, yurt dışında staj bulmanızda yardımcı olabilecek en popüler 8 siteyi listeledik. İşte; ‘Yurt dışında staj bulabileceğiniz siteler.’ ‘Yurt dışında staj bulabileceğiniz web siteleri.’ ‘Yurt dışında staj imkanı bulabileceğiniz en iyi siteler.’

Türkiye’de gençlerin mesleğini yapma ve iş bulabilme oranları gün geçtikçe zorlaşıyor. Bu durumun farkında olan öğrenciler ve yeni mezunlar ise yurt dışına nasıl gidebileceklerinin yollarını arıyor. Dolayısıyla yurt dışında gönüllü projelere katılmak, kariyer ve staj yapmak internette en çok aranan konular arasında yer alıyor. Biz de sizler için hazırladığımız bu yazımızda yurt dışında staj yapmanızda ve iş bulmanızda destek olabilecek en iyi siteleri derledik. İşte; ‘Yurt dışında staj bulabileceğiniz siteler.’ ‘Yurt dışında staj bulabileceğiniz web siteleri.’ ‘Yurt dışında staj imkanı bulabileceğiniz en iyi siteler.’

Yurt Dışında Staj Bulabileceğiniz Siteler

Yurt Dışında Staj Bulabileceğiniz Web Siteleri

  • Internqueen
  • Students Go Abroad
  • Youtern
  • Job Monkey 
  • Internships
  • İdealist
  • WayUp
  • Goabroad
Internqueen

Yurt Dışında Staj Bulabileceğiniz Web SiteleriYurt dışında staj imkanı bulabileceğiniz en iyi siteler listemize Internqueen ile başlıyoruz. Internqueen Amerika merkezli bir sitedir. Dolayısıyla daha çok New York, Los Angeles, Washington DC gibi şehirlerde staj bulmanıza imkan tanıyor. Tasarım, Medya, Finans, İşletme gibi sektörlerde staj bulabileceğiniz sitede, blog yazıları da yer alıyor. Staj için başvuru yapmadan önce bu blog yazılarına göz atarak da bir tavsiye alabilirsiniz.

internqueen.com

Students Go Abroad

Yurt Dışında Staj Bulabileceğiniz Web SiteleriYurt dışında staj bulabileceğiniz web siteleri listemize sırada Students Go Abroad ile devam ediyoruz. Güney Afrika, Endonezya, Dominik Cumhuriyeti, Yeni Zelanda, Amerika, Kanada olmak üzere pek çok ülkede staj imkanı sunan site aracılığıyla, hem online hem de yurt dışında çalışabileceğiniz bir programa dahil olabilirsiniz. Staj programlarının yanı sıra gönüllü programlar, macera turları veya sömestr yurt dışı programlarını da değerlendirebilirsiniz.

studentsgoabroad.org

Youtern

Yurt Dışında Staj Bulabileceğiniz Web SiteleriFacebook, Twitter, LinkedIn gibi sosyal medya platformlarıyla bağlanarak giriş yapabileceğiniz Youtern, gençlerin en çok tercih ettiği sitelerden biridir. Youtern’in 100’den fazla şirketle bağlantısı bulunmaktadır. Staj arayanlar ise burada bir forum doldurarak başvuru yapıyorlar. Ardından danışmanlarla iletişim süreci başlıyor. Youtern, pek çok öğrenci ve gencin staj bulmasında destek olmuştur.

youtern.com

Job Monkey

Yurt Dışında Staj Bulabileceğiniz Web SiteleriJob Monkey staj dışında 80’den fazla sektörde istihdam fırsatı sunan bir sitedir. Daha çok Amerika’da staj ve iş fırsatı ağırlıkta olsa da İngiltere, Çin, Hindistan, Malezya, Japonya, Singapur, gibi Asya ülkelerini de tercih edebilirsiniz. Kısacası Job Monkey, hem öğrencilerin hem de yeni mezunların seyahat, mevsimlik işler, kariyer veya staj için değerlendirebileceği sitelerden biri.

jobmonkey.com

Internships

Yurt Dışında Staj Bulabileceğiniz Web Siteleriİş deneyimi kazanarak kariyerinize yurt dışında başlamanıza olanak tanıyabilecek bir diğer web sitesi de Internships. Amerika merkezli olan sitede; Reklam, Mühendislik, Biyoloji, Sanat, İşletme, Kimya, Tasarım olmak üzere 41 kategoride ve 20 şehirde staj imkanı bulabilirsiniz.

internships.com

İdealist

Yurt Dışında Staj Bulabileceğiniz Web SiteleriListemizde sona yaklaşırken sırada İdealist yer alıyor. İdealist ile yurt dışında eğitim alabilir, staj yapabilir, iş arayabilir veya gönüllü programlara katılabilirsiniz. 1.4 milyon aylık ziyaretçisi bulunan sitenin oldukça kolay kullanabileceğiniz ve düzenli bir arayüze sahip olduğunu eklemekte de fayda var. Böylece aramalarınızı basit bir şekilde yapabiliyorsunuz.

idealist.org

WayUp

Yurt Dışında Staj Bulabileceğiniz Web SiteleriAmerika’nın en popüler şehirlerinde staj yapmanıza olanak sağlayan WayUp, aynı zamanda pek çok kategoriye de yer veriyor. Bunlardan bazıları, İşletme, Mühendislik, Psikoloji, Hemşirelik, Halkla İlişkiler, Mühendislik, Mimari olarak karşımıza çıkıyor. Yarı zamanlı ve giriş seviyesi işlere başvuru yaparak kendinizi yurt dışında geliştirme imkanına erişebilirsiniz. Bununla birlikte ücretli ve yaz stajlarını da değerlendirebilirsiniz.

wayup.com

Goabroad

Yurt Dışında Staj Bulabileceğiniz Web SiteleriListemizde son sırada Goabroad yer alıyor. Güney Kore, Almanya, İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda, Güney Afrika, Japonya, İspanya gibi popüler ülkelere İşletme, Hukuk, Tıp, Pazarlama ve daha başka alanlarda staj başvuruları yapabilirsiniz. Aynı zamanda bu siteden yaptığınız başvurularda stajınızı, yurt dışında çalışarak veya online olarak uzaktan gerçekleştirebiliyorsunuz.

goabroad.com/intern-abroad

İlginizi Çekebilir:

Realme Watch T1 Akıllı Saat Özellikleri Sızdırıldı

İkinci El Kıyafet Alıp Satabileceğiniz Uygulamalar

iPhone 13 Pro Max yeni ne sunuyor? Fark yaratan özellikleri neler?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz