YouTube Dislike Sayısı

Popüler video platformu YouTube, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir açıklamada ‘dislike’ sayısı gizleyen birkaç yeni sayfa tasarımını test ettiğini duyurdu. Şirket, söz konusu hamleyi içerik oluşturucuların ‘dislike’ kampanyaları hakkındaki geri bildirimlerine yanıt niteliğinde yaptığına işaret etti.  

Popüler video platformu YouTube, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir açıklamada dislike’ sayısı gizleyen birkaç yeni sayfa tasarımını test ettiğini duyurdu. Söz konusu tasarımlardan birinde; videoların aldığı beğeni sayısının göründüğü, fakat ‘dislike’ sayısının gizlendiği belirtildi. Bu tip bir tasarıma geçilse bile kullanıcıların, ‘dislike’ göndermeye devam edebileceklerinin de altı çizildi. Şirket, test edilen diğer tasarımları ise görücüye çıkarmadı. Açıklamada kullanıcıların, birkaç hafta içerisinde yeni bir tasarımla karşılaşabilecekleri dile getirildi.  

Yapılan açıklama sonrası platform, hızlı bir biçimde eleştiri oklarının hedefi haline geldi. YouTube ise söz konusu hamleyi, içerik oluşturucuların ‘dislike’ kampanyaları hakkındaki geri bildirimlerine yanıt niteliğinde yaptığına işaret etti. Diğer yandan; YouTube’da birçok içerik üreticisi, sık sık yaşadıkları ‘dislike’ saldırıları ile gündeme geliyordu. Bu tip saldırılar, özellikle politik iklimin gergin olduğu ülkelerde ve gündeme ilişkin videolarda ciddi toplumsal sorunlara yol açabiliyordu. Popüler video platformunun, yeni tasarımı bu durumun önüne geçebilmek adına test ettiği tahmin edildi.  

YouTube, yeni tasarımı hizmete sunarsa kullanıcılar, videolardaki ‘dislike’ sayısını görememeye başlayacak

YouTube Yeni Tasarımı

Aktarılan detaylara göre; YouTube, yeni tasarımı hizmete sunarsa kullanıcılar, videolardaki ‘dislike’ sayısını görememeye başlayacak. Bunun yerine; belli bir videoda, yalnızca o videonun beğeni sayısı görünecek. İzleyiciler, videoya yine de ‘dislike’ atmaya devam edebilecek. Fakat içerik üreticiler, ‘dislike’ sayılarını ‘YouTube Studio’ üzerinden takip edebilecek. 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

YouTube, Otomatik Ürün Tanıma Özelliğini Bünyesine Eklemeye Hazırlanıyor 

YouTube, ‘Shorts’ İsimli TikTok Benzeri Özelliği ABD Ağında Kullanıma Sunmaya Başladı

YouTube, COVID-19 Aşısı ile İlgili Asılsız Bilgi Akışında Bulunan 30 Bin Videoyu Platformdan Kaldırdı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz