cocuklar-en-cok-oynanan-oyun-minecraft-teknosfari
Okuma Süresi
1 dakika

Game Pass PC kütüphanesini, Minecraft ve ek paketleri ile hareketleniyor. 140 milyonun üzerinde aktif oyuncuya sahip olan Minecraft, Game Pass kütüphanesine ekleniyor.

Oyun dünyasının en önemli yapımlarından birisi olan Minecraft, geçtiğimiz hafta bir etkinlik ile karşımıza çıktı. Etkinlik, Minecraft dünyasına eklenecek yenilikler hakkında bilgi verirken, oyuncuları sevindirecek bir gelişme paylaşıldı.

Oyunun standart sürümü, ilk günden bu yana Game Pass kütüphanesindeki yerini alıyor. Ancak oyun, şimdiye kadar yalnızca Xbox oyuncularının erişimine açıktı. Yakında Minecraft, Game Pass PC kütüphanesine de eklenecek.

Bununla birlikte Microsoft, 2 Kasım itibari ile Game Pass PC için 2 adet Minecraft oyununun geleceğini açıkladı. Belirtilenlere göre oyunun Java ve Bedrock sürümlerinin ikisi de Game Pass PC aboneleri tarafından erişilebilir olacak. 140 milyondan fazla aktif oyuncuya sahip olan oyun, artık Game Pass aboneleri için de erişilebilir durumda olacak.

minecraft-gamepass-pc-teknosafari

Paylaşılanlara göre, tek bir Microsoft hesabından her iki oyuna da erişim sağlanabilecek. Ancak herhangi bir şekilde çapraz platform desteği yer almayacak.

Bunun yanında oyunun Caves and Cliffs güncellemesinin ikinci kısmı, 2021 yılı bitmeden yayınlanacak. Güncelleme ile birlikte daha geniş mağaralar, derinlik limiti artan dünyalar ve biyomlar oyuna eklenecek.

Ayrıca merakla beklenen The Wild Update güncellemesi 2022 yılında yayınlanacak. Güncelleme ile birlikte bataklık biyomu tamamen yenilenecek ve bataklıkta özel meyveler yetiştirilebilecek. Son olarak Warden isimli daha korkunç bir karakter ve derin karanlık ortamlarda yeni eşyalar bulabileceğimiz The Deep Dark güncellemesi de gelecek yıl yayınlanacak.

İlginizi Çekebilir:

Microsoft Office 2021 Özellikleri ve Fiyatı Yayınlandı 

Microsoft, ‘OneDrive’ Platformuna Yeni Fotoğraf Düzenleme Özellikleri Ekliyor

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz