Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika
Dünya çapında yoğun bir talebe ve popülariteye sahip olan Netflix, ülkemizde de önemli bir abone sayısına sahip olan dijital platformlardan birisi. Özellikle pandemi dönemi itibariyle abone sayılarında ciddi bir artış yaşayan platformun güncel abone sayısı ise merak edilen konulardan birisi.
Günümüzün en popüler dijital film ve dizi platformlarından birisi olan Netflix, abone sayılarındaki artışla her daim gündemde olmaya devam ediyor. Merak edilen konuların başında gelen bu duruma ise Netflix sonunda bir açıklık getirdi ve güncel abone sayılarını açıkladı. Hatta güncel abone sayıları ile birlikte yılın ilk çeyreğinde kazandığı parayı da açıklaya Netflix, bu durumdan oldukça memnun görünüyor. İşte detaylar!

Netflix Merak Edilen Verileri Açıkladı

Son zamanların en yaygın çevrimiçi dizi ve film platformlarından birisi olan Netflix, 2023 yılının ilk üç ayına dair mali durumu kamuoyu ile paylaştı. Paylaşılan veriler incelendiğinde ise Netflix aboneliklerinde önemli bir artış yaşandığı gözler önünde. Bunun yanı sıra platformun gelirleri ile ilgili yapılan açıklamalarda ayrıca şirketin hangi bölgelerde gelir kaybı, hangi bölgelerde ise gelir artışı yaşadığı görülebiliyor. Buna göre platform, Orta Doğu ile Afrika’da gelir kaybı yaşarken diğer bölgelerde ise gelir artışı yaşıyor. Tüm bu tablo da Netflix için işlerin oldukça iyi gittiğini gösteriyor.

Büyüme Planlarına Devam

Netflix’in yapmış olduğu açıklama incelendiğinde şirketin abone sayılarına ilişkin verilere de ulaşılabiliyor. Buna göre platformun ücretli abone sayısı, son üç aylık periyotta 1.75 milyon arttı. Mart ayı abone sayısı ise 232.5 milyona ulaştı. Ve bu periyot abone grafiği üzerinde izlendiğinde bize Netflix’in abone sayısının yıllık bazda yüzde 4,9 arttığını gösterdi. Diğer yandan Netflix abone sayılarının yanı sıra gelir verilerini de paylaştı. Buna göre şirket son üç ayda 8.2 milyon dolar para kazanırken bunun 1.3 milyar dolarlık bölümünü de net kar olarak kasasına koyuyor. Ve yine bu gelirler, son rakamları da dahil ettiğimizde yıllık bazda yüzde 3,7 artış oranına tekabül ediyor. Çevrimiçi dizi ve film platformu olan Netflix, önümüzdeki çeyrek dönem için yapmış olduğu tahminleri de paylaştı. Buna göre platform, önümüzdeki üç aylık süreçte 8.2 milyar dolar civarında para kazanmayı planlıyor. Hatta yıllık yüzde 6 oranında da büyüme sağlayacağına inanıyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz