xbox-konsol-fiyatlari-turk-lirasi-teknosafari

Son günlerde Türk Lirası’nın hızlı bir şekilde değer kaybetmesi ile birlikte zamlar da ardı ardına gelmeye başladı. Bugün yapılan bir güncelleme ile birlikte Xbox konsol fiyatları da yükseldi.

Yeni nesil konsollar, geçtiğimiz yıl ‘yüksek’ fiyatlar ile çıkış yapmıştı. Çıkışının ardından vergi indirimi ile birlikte fiyatların düşmesi beklenirken, stok problemi sebebi ile herhangi bir indirime gidilmedi. Son günlerde ise Türk Lirası’nın hızlı bir şekilde değer kaybetmesi ile birlikte Xbox konsol fiyatları da zamlandı.

Kur değerlerindeki artıştan önce Xbox Series X, 7.500 TL fiyat etiketi ile piyasada yer alıyordu. Yenilenen fiyatlar ile bu fiyat, 9.499 TL olarak değişiklik gösterdi. Xbox Series S ise 3.55 TL seviyesinde 5.599 TL miktarına yükselmiş durumda. Türk Lirası’nın değer kaybetmeye devam ettiğini belirtmekte fayda var. Yani önümüzdeki günlerde yeni zamlar da gelebilir.

xbox-konsol-fiyati-teknosafari

Xbox tarafından zam haberinin gelmesi ile birlikte PlayStation 5 konsolunda da benzer bir hareketin görüleceği düşünülüyor. Ancak PS5 stokları şu anda bulunmadığı için, yeni stokların açılması ise güncel fiyatlar gözükecektir. Ancak PlayStation 5 ile Xbox Series X konsolunun aynı fiyata raflarda yer alacağı düşünülüyor.

Dünya geneli yaşanan çip krizi ile birlikte neredeyse tüm elektronik ürünlerin fiyatları ikiye ve hatta üçe katlanmıştı. Şimdi ise Türk Lirası’nın düşüşü ile birlikte bu fiyatlar daha da yukarı tırmanacak gibi gözüküyor.

İlginizi Çekebilir:

Kamera Performansı ile Öne Çıkan Oppo A55, Türkiye’de Satışa Sunuldu

Nike, Kendi Metaverse Evrenini Oluşturuyor: Nikeland

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz