winamp-2021-yeni-surum-teknosafari

21. yüzyılın başlarında neredeyse tüm bilgisayarlarda yüklü olan ve artık efsane haline gelmiş MP3 oynatıcı Winamp geri dönüyor. Yenilenen logosu ile Winamp beta testi yakında başlayacak.

2000’li yılların başlarında neredeyse tüm bilgisayarlarda bulunan ve artık efsane haline gelmiş MP3 oynatıcı Winamp, güncellenerek geri dönüyor. Uygulamanın geliştirici şirketi, medya oynatıcının web sitesini güncelledi. Ayrıca uygulamanın yeni logosu da yayınlandı.

Paylaşılan bilgilere göre yenilenen Winamp beta programı, kayıt olan herkes için çok yakında açılacak. Herhangi bir eleme süreci olmadan kayıt olan tüm kullanıcılar, uygulamanın beta sürümünü test etme imkanına sahip olacak.

winamp-eski-teknosafari
Winamp eski sürüm görseli.

Şu anda efsane olarak anılan Winamp, 2007 yılında yayınlanan 5.5 sürümü ile birlikte son buldu. 2018 yılında ise daha önce hiç görülmemiş Winamp 5.8 sürümü sızdırılmıştı. Bununla birlikte geliştirici ekip, sızdırılan sürümü resmi Winamp web sitesi üzerinde yayınladı. Uygulamanın sahibi Raionomy ise eski medya oynatıcı ile ilgili büyük planlarının olduğunu belirtmiş olsa da, o dönemde bugüne hiçbir ses çıkmamıştı.

Şimdi ise geliştirici ekip, yepyeni bir Winamp sürümü ile karşımıza çıkacak. Uygulama hakkında henüz herhangi bir detay paylaşılmış değil. Ancak ilerleyen günlerde yeni detayların paylaşılacağı düşünülüyor. Tarihin tozlu sayfaları arasında bulunan medya oynatıcı, ne gibi bir yenilik ile gelecek merak konusu.

Winamp’ın ilk sürümü, 1997 yılında Nullsoft tarafından piyasaya sürüldü. Özellikle de Winamp 2.X sürümleri, kullanıcılar arasında büyük bir beğeniye sahip oldu. 1999 yılında ise AOL, geliştirici ekibi 80 milyon dolara satın aldı. 2013 yılında ise proje tamamen kapandı. 2014 yılında Radionomy, projenin tüm haklarını AOL’den satın aldı. 2019 yılında Winamp’ın  6. sürümünün yayınlanacağı söylense de henüz yeni bir sürüm yayınlanmış değil.

İlginizi Çekebilir:

Dolar ile Birlikte Xbox Konsol Fiyatları da Yükseldi

Kamera Performansı ile Öne Çıkan Oppo A55, Türkiye’de Satışa Sunuldu

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz