nikeland-metaverse-nike-teknosafari

ABD merkezli spor eşyaları üreticisi Nike, kendi Metaverse evrenini oluşturacağını açıkladı. Açıklamalara göre Nike ve Roblox işbirliği ile üretilecek olan evren, Nikeland olarak anılacak.

Son zamanlarda metaverse kavramı, inanılmaz bir artış gösterdi. Hatta bazı ülkeler, metaverse evrenleri içerisinde büyükelçilik açacağını ve resmi olarak bu bölgeyi tanıyacağını bile açıkladı. Konu hakkında çok büyük adımlar atılırken, bu adımlardan biri de Nike tarafından geliyor.

Nike ve Roblox işbirliği ile Nikeland isimli bir metaverse geliyor. Dün yapılan açıklamalara göre şirket, kendi Metaverse’ünü oluşturmak için çalışmalara başlamış durumda.

Paylaşılan bilgilere göre sanal bir oyun alanı olan ve şirketin ABD’deki merkezinden esinlenerek oluşturulan Nikeland içerisinde insanlar, yakar top, ebeleme gibi birçok mini oyuna erişebilecek.

nikeland-nike-teknosafari

Bunların yanında telefonlarda yer alan ivmeölçer sensörleri sayesinde, gerçek hayattaki hareketler oyunlara entegre edilebilecek. Ayrıca, genel olarak spor odaklı oyunlara sahip olacak Nikeland içerisinde, kullanıcıların avatarına en uygun Nike ürünleri satın alınabilecek. Tüm bu işlemler Nike sanal mağaza üzerinden sağlanacak.

Nike, metaverse konusuna yatırımlarını da artıracağını paylaştı. Hatta küresel spor etkinliklerinin ve yarışmalarının bir kolunun Nikeland içerisine taşınması planlanıyor. Ayrıca, farklı Metaverse seçeneklerinde de sanal Nike ürünleri alınabileceği konusunda bilgiler paylaşıldı.

Nike ile Roblox arasındaki anlaşma ile birlikte özellikle genç ve çocuk nesil hedefleniyor. Zira Roblox, özellikle 18 yaş altı kesim tarafından oldukça popüler bir oyun.

İlginizi Çekebilir:

Honor 50, Çoklu Çekim Modları ile Vlog İçeriklerini Hedefliyor

Spotify Dinleyicileri Şarkı Sözleri Görebilecek: Peki Nasıl Yapılır?

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz