Dubai Polis Teşkilatı, araç filosuna Tesla Cybertruck eklemeyi düşünüyor. Polis teşkilatının garajında Bugatti Veyron, Lamborghini Aventador gibi lüks araçlar yer alıyor.

Dubai Polis Teşkilatı’na ait resmi Twitter hesabından 2020 başlığı ile atılan tweette Tesla Cybertruck’a, polis teşkilatının logolarının eklendiği görülüyor. Dubai Polis Başkomutanı Abdullah Khalifa Al Marri de Arabian Business’a yaptığı açıklamada Cybertruck’ların turistik bölgelerde güvenlik için kullanılacağını açıkladı.


Polis merkezinin araç filosunda Nissan GT-R, Lamborghini Gallardo, Bugatti Veyron hatta Hoverbike bile yer alıyor.

250 bin adet sipariş aldı

Elon Musk, bir Twitter mesajında aracın farklı modellerine hiçbir reklam vermeden şimdiye kadar 250 bin sipariş aldıklarını söyledi.

“Geleceğe Dönüş” filminde zaman yolculuğu yapılan DeLorean marka arabaya benzetilen Cybertruck’ın iki camı sahnedeki dayanıklılık testi sırasında kırılmıştı.

Üç saniyede 100 kilometre hıza ulaşabildiği belirtilen Cybertruck’ın yaklaşık 40 bin dolarlık en ucuz modeli, bir şarjla 402 kilometre gidebiliyor. 69 bin 900 dolarlık modelin menzili ise 804 kilometre. 6 kişilik araç 1587 kilogram yük taşıyabiliyor.