Okuma Süresi
2 dakika

Oyun dünyasının devlerinden birisi olan ve HITMAN oyununu yaratan IO Interactive artık Türkiye’de. AAA oyun yapımcılarından IO Türkiye ofisinde farklı alanlarda görev yapacak takım arkadaşları aramaya başladı.

Merkezi Danimarka Kopenhag olan IO Interactive, Orta Doğu ve Asya bölgelerinin merkez üssü olarak konumlandırmak üzere İstanbul’da bir ofis açtı. Danimarka dışında İspanya – Barselona’da İsveç – Malmö’de stüdyoları bulunan şirket şimdi de İstanbul’da ofis açarak bölgede bulunmayı tercih ediyor. IO Interactive’in İstanbul ofisinde çeşitli alanlarda çalışmak isteyenler hemen başvuru yapabilirler. İşte detaylar!

Ekip Arkadaşları Arıyor

1998 yılından itibaren faaliyet gösteren ve merkezi Danimarka Kopenhag olan IO Interactive, İstanbul ofisinde faaliyetlerine başladı. Şirketin Orta Doğu ve Asya bölgelerinin merkez üssü haline gelmesi düşünülen İstanbul ofisinde 150 kişilik bir istihdama oluşmak hedefleniyor. Ekip arayışı içerisinde ise başlangıç seviyesi, uzman veya lider vasıflarına sahip Oyun Tasarımcıları, Multiplayer Yazılımcıları, C++ Yazılımcıları, Animasyon Sanatçıları, Bölüm Sanatçıları, Bölüm Tasarımcıları, UI Tasarımcıları gibi alanlar bulunuyor. Ayrıca İnsan Kaynakları, Muhasebe ve Ofis Koordinatörü gibi operasyonel pozisyonlar için de alımlar devam ediyor. Başvurular IO Interactive LinkedIn hesabı üzerinden ve IO Interactive web sitesi üzerinden yapılabiliyor.

Türkiye Ofisi Bölgedeki Yeteneklere Erişimi Sağlayacak

2017 yılından itibaren yoluna büyük finans ortağı olmadan devam eden IO Interactive CEO’su Hakan B. Abrak, Türkiye ofisinin şirket için önemine değindi. Bu konuda Abrak; “Finans ortağı olmadan, oyun tutkunlarını memnun edecek ürün ve hizmetler üretmek, bizlere sonsuz bir özgürlük sağlıyor. Belirtmeliyim ki IO Interactive’de çalışmaya başlamamdan bu yana çok istediğim İstanbul ofisimizi açmış olmaktan gurur duyuyorum. Türkiye, burada bulunan potansiyel ve genç kitlenin yanı sıra bizlere Orta Doğu ve Asya bölgesindeki potansiyel yeteneklere de erişim imkanı sağlayacak. Ayrıca Türkiye’ye gelmemizle birlikte, AAA sektörünün gelişeceğine inanıyoruz. Türkiye’deki oyun geliştiricilerinin bir sonraki etaba geçip, daha kompleks projelerde çalışmak istemelerine güveniyoruz. Buraya gelişimiz sonrası yakın zamanda çok daha küresel yatırımcıların ve şirketlerinin Türkiye’ye geleceğine inanıyoruz. İlk adımı biz atalım” ifadelerini kullandı. Son olarak şirketin çalışan memnuniyeti anketlerinde dünya genelinde yüzde 5’lik dilimde yer aldığını da belirtelim.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz