Mercedes-Benz A 250 e Hatchback: fuel consumption combined, weighted (WLTP) 1,1-0,8 l/100 km, electric energy consumption combined, weighted (WLTP) 17.0-15.0 kWh/100km, CO2 emissions combined, weighted (WLTP) 25-18 g/km [2]; exterior: mountain grey, AMG line[2] The stated figures are the measured "WLTP CO₂ figures" in accordance with Art. 2 No. 3 of Implementing Regulation (EU) 2017/1153. The fuel consumption figures were calculated on the basis of these figures. Electric energy consumption was determined on the basis of Commission Regulation (EU) 2017/1151. Mercedes-Benz A 250 e Hatchback: fuel consumption combined, weighted (WLTP) 1,1-0,8 l/100 km, electric energy consumption combined, weighted (WLTP) 17.0-15.0 kWh/100km, CO2 emissions combined, weighted (WLTP) 25-18 g/km [2]; exterior: mountain grey, AMG line[2] The stated figures are the measured "WLTP CO₂ figures" in accordance with Art. 2 No. 3 of Implementing Regulation (EU) 2017/1153. The fuel consumption figures were calculated on the basis of these figures. Electric energy consumption was determined on the basis of Commission Regulation (EU) 2017/1151.
Okuma Süresi
2 dakika

Güç ve dinamizmi yansıtan Mercedes-Benz Yeni A-Serisi, mükemmel tasarlanmış gövde boyutu, en güncel MBUX donanımı ve iç dizaynlarındaki kusursuz işçiliği ile her günün yıldızı ve vazgeçilmezi olmaya aday.

Sportif ve dinamik görünümü, ileri teknoloji iç mekanı, zengin ve dijital donanımı ile kullanıcıları kendisine hayran bırakacak olan Mercedes Benz A-Serisi, Hatchback ve Sedan seçenekleri ile Mercedes Benz bayilerinde. Hem donanım hem de yazılım açısından önemli adımlar atılan Mercedes Benz Yeni A Serisi, markanın her daim önem verdiği güvenli sürüş konusunu daha üst bir seviyeye taşımış durumda. İşte detaylar!

Güç ve Dinamizm Bir Arada

Mercedes Benz Yeni A-Serisi, ön cepheden bakıldığında iki güçlü çıkıntısı ve dik ‘köpekbalığı burnu’ ile öne doğru eğimli motor kaputuyla dikkat çekiyor. Yeni arka difüzör ve standart LED arka stop lambaları ise oldukça hoş bir görünüm sağlıyor. Dış tasarım renk paletinde metalik boya seçenekleri öne çıkan yeni A-Serisi’nin iç tasarımı da aynı şekilde etkileyici. İki adet 10,25 inç ekranın yanı sıra, fütüristik bir binanın gece ışıklandırmasına benzetilebilecek özel bir aydınlatma ortamı mevcut. Orta konsol yeniden tasarlanırken kompakt direksiyon ise standart olarak napa deri ile kaplanmış. Üç boyutlu kabartmalı ARTICO döşemeler aracın sportif bir hava katarken aynı zamanda son derece de konforlu.

Çevre Dostu Politika

Diğer yandan karbon nötr hedef belirleyen Mercedes-Benz, Ambition 2039 stratejisi ile birlikte ‘2039 yılından itibaren yeni binek otomobil ve hafif ticari araçların tüm değer zinciri ve yaşam döngülerinin karbon nötr olarak sunulması hedefini’ belirledi. Böylelikle marka 2030 yılına kadar 2020 yılına kıyasla karbon emisyonunu en az yarıya indirmek. Aynı zamanda, söz konusu strateji uyarınca geri dönüştürülen malzemelerin kullanılması da alınan kararlar arasında.

Daha Zengin Donanım ve Yazılım

Donanımda olduğu kadar yazılımda da önemli adımlar atan Yeni A Serisi, en güncel MBUX multimedya sistemi, yeni ekran stilleri, üç mod (Navigasyon, Destek, Servis) ve yedi renk seçeneği ile araç kişiselleştirilebiliyor. Yeni A-Serisi ayrıca güvenlik yardımcıları açısından da yenilendi. Sürüş Yardım Paketi’nin güncellenmesi sayesinde Aktif Şerit Takip Yardımcısı kullanılmak suretiyle şeritte kalmanın kontrolü kolaylaştırıldı. Son olarak Serinin motor seçenekleri de güncellenerek benzinli motorların tamamı elektrik destekli dört silindirli seçeneklere dönüştürüldü.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz