Okuma Süresi
1 dakika

Eindhoven Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nde okuyan 9 yaşındaki Laurent Simons, “dünyanın en genç üniversite mezunu” unvanını almaya hazırlanıyor.

Belçika’nın Oostende kentinde doğan Laurent liseyi kabaca bir yılda tamamladıktan sonra, ailesiyleHollanda’ya taşınıp burada üniversiteye başladı.

Dahi çocuk üç yıllık lisans programını sadece dokuz ayda tamamlamaya hazırlanıyor. Babası Alexander’in, “Annesinin karnındayken beyninde bir şeyler yanlış gitmiş olmalı. Ama neyse ki olumlu anlamda” dediği Laurent, 6 yaşında liseye başladı.

IQ düzeyi 145 olan Laurent mart ayında başladığı elektrik mühendisliği eğitiminde lisans derecesi için son projesini bitirmek üzere.

Laurent şimdi gelecek ay Eindhoven Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olup dünyanın en genç üniversite mezunu unvanını elde etmek istiyor.

Bunlara ek olarak Laurent, diğer öğrencilerin 10 haftada ustalaştığı bir konuyu, bir hafta içinde halledebiliyor.

Şu anda dünyanın en genç üniversite mezunu unvanını elinde tutan kişi, haziran 1994’te 10 yıl 4 aylıkken ABD’deki University of Alabama’dan mezun olan Michael Kearney.