Okuma Süresi
2 dakika
Temizlik yapmak neredeyse herkes için sıkıcı ve zahmetli bir rutin. Bu nedenle de teknoloji şirketleri özellikle temizlik ürünleri konusunda her geçen gün yeni ürünler yaratarak gündelik hayatın kolaylaşmasına yardımcı oluyor. İşte bu şirketlerden birisi olan İngiliz teknoloji şirketi Dyson da, temizlik yapmayı bambaşka bir noktaya taşıyan yepyeni ürünlerini duyurdu. Dyson tarafından bugün duyurulan ürünlerin tamamı sahip oldukları özelliklerle “dünyada ilk” ve “dünyada en” statüsünü elde etmiş ürünler.
Temizliği sorun olmaktan çıkaran ve son yıllarda temizliğe meraklı herkesin bir numaralı tercihi olan Dyson, bugün düzenlemiş olduğu bir etkinlikte yeni ürünlerini tanıttı. Üç süpürge ve bir de hava temizleyici olarak karşımıza çıkan ürünlerde yepyeni teknolojilerin kullanıldığı da dikkat çekiyor. İşte detaylar!

Dyson 360 Vis Nav

Temizlik teknolojisinde önemli bir isim olan Dyson’ın en yeni robot süpürgesi, “360 Vis Nav” adıyla karşımızda. Oldukça farklı bir tasarıma sahip olan cihaz, “Hyperdymium” olarak isimlendirilen ultra güçlü bir motora sahip. 110.000 rpm dönüş hızıyla bugüne kadar alışkın olduğumuz süpürgeleri tarihe gömecek olan 360 Vis Nav, köşe temizliklerinde dahi mükemmel performans gösteriyor. Ayrıca sahip olduğu motor, hava akımını köşelere doğru yönlendirerek, robot süpürgelerdeki en büyük sorunlardan birisine çözüm sunuyor. 50 dakikaya kadar kesintisiz temizlik imkanı sunan robot süpürge, 360 derece görüş sunan kamera ve sensörlerle donatıldı. Ayrıca gözle görülemeyen partiküller için özel bir sisteme sahip olan robot süpürge, hem çekiş gücünü otomatik olarak ayarlıyor hem de saniyede 15 bin kez toz seviyesini ölçüyor. Mekana dair hızlı haritalandırma özelliği, HEPA filtreleme, MyDyson uygulamasıyla kontrol ve 4 farklı temizleme modu, Dyson 360 Vis Nav’ın diğer ayırt edici özellikleri arasında.

Dyson Gen5detect

Dyson Gen5detect ise yeni nesil Hyperdymium motora sahip ve dakikada 135 bin devirde çalışıyor. Cihazın sahip olduğu motorun emiş gücü, Dyson’ın açıklamasına göre performans açısından Formula 1 araçlarında bulunan motorlardan 9 kat daha iyi. 70 dakikaya kadar kesintisiz kullanılabilen kablosuz süpürge, Fluffy Optic isimli bir başlıkla geliyor. Bu başlıkla tozun nered eolduğunu anında anlayacaksınız.

Dyson V15s Detect Submarine ve Dyson V12s Detect Slim Submarine isimli kablosuz süpürgeler ise ıslak temizleme başlığı ve özel bir silme sistemine sahip. Bu sistem sayesinde zemindeki her yeri hem aynı miktarda su ile siliniyor hem de mükemmel derecede optimum seviyede bir temiz zemin elde etmiş oluyoruz. Tüm bu yeni ürünlerin yakın zamanda Türkiye’ye de gelmesini bekliyoruz.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz