Dünyanın en pahalı aracı ünvanını alan Karlmann King SUV, 1 milyon dolarlık fiyatıyla alıcı karşısına çıkıyor. Yeni teknolojilerin eklenmesiyle birlikte otomobil dünyası da gün geçtikçe değişiyor ve gelişiyor.

Karlmann King isimli otomotiv firması şu an için dünyanın en pahalı aracı olan SUV’yi satışa sunuyor. Piyasaya yeni sürülen otomobiller dudak uçuklatan fiyatlarla çıkacak. Geçtiğimiz aylarda Karlmann King de yakın zamanda ultra lüks bir araç üzerinde çalıştıklarını duyurmuştu.

Karlmann King SUV, asimetrik tasarımıyla dikkat çektiği kadar açıklanan satış fiyatıyla da dikkat çekmeyi başardı.

Tasarımcı Luciano D’Ambrosio’nun son tasarımı olan SUV, The Dark Knight üçlemesinde öne çıkan Batmobil’den esinlenerek tasarlanmış. Bacroft Cars isimli YouTube kanalında yayınlanan bir videoda kullanıcı karşısına çıkan Karlmann King SUV; tasarımıyla, özellikleriyle ve en çok da fiyatıyla birçok kişinin ilgisini çekmiş durumda.

Tasarımcısının ifadesine göre araçta saldırgan bir araç çizgisi kullanılmaya çalışılmış. Elmas tasarım olarak adlandırılan bir dizayna sahip aracın dış tasarımı kadar içi de oldukça farklı. Son teknolojilerle geliştirilen araç, 420 beygir gücündeki 6,8 litrelik V10 motordan güç alıyor. Yaklaşık 5.896 kg olan aracın saatte 140 km hıza ulaşabildiği söylense de yayınlanan YouTube videosunda ibrenin saatte 220 km’ye çıktığı görülüyor.

İç ve dış tasarım olarak adından oldukça söz ettiren aracın fiyatının bu kadar pahalı olmasının sebebi ise iç kısmının limuzin konseptine sahip olması.

Karlmann King SUV’un başlangıç fiyatı olan 1 milyon dolar, müşterilere sunulan farklı seçeneklerle 3 milyon dolara kadar çıkabiliyor.

Bacroft Cars isimli YouTube kanalının Karlmann King SUV hakkındaki videosu ise: