Tesla’nın çıktığı günden bu yana spekülasyonlara neden olan, fütüristik tasarımıyla ilgi odağı olmayı başaran aracı Cybertruck ’ın yüzebileceği belirtildi.

Tesla CEO’su Elon Musk, Cybertruck ile alakalı takipçisinin sorduğu soruya Twitter hesabı üzerinden cevap verdi. Cybertruck’ın suya dayanıklı olup olmadığı hakkında sorulan soruya, Tesla CEO’su aracın suda bir süre yüzebileceğini belirtti.

Elon Musk’a Twitter üzerinden bir takipçisi tarafından Cybertruck’ın sudan geçme yeteneği olup olmadığı konusunda bir soruldu. Bu sorunun üzerine Tesla’nın CEO’su Elon Musk, elektrikli kamyonetin suyun üstünde batmadan yüzebileceğini belirtti. Twitter kullanıcısı Musk’a “Hiç Cybertruck’ın sudan geçme derinliğini düşündün mü? Ben avlanıyorum, balık tutuyorum ve bazen nehirlerden geçmem gerekiyor. Bunu aracıma zarar vermeden yapabilir miyim?” şeklinde bir soru sordu.

Elon Musk ise kullanıcıya “Evet. Hatta bir süre batmadan yüzebilecek” şeklinde cevap verdi.

Bu konuşma dışında Musk, elektrikli kamyonetin suyun üzerinde ne kadar kalabileceği gibi ekstra bilgileri ise vermedi. Elon Musk, daha önce de Tesla araçları hakkında suyun üstünde batmama gibi bazı iddialarda bulunmuştu. 

Tesla’nın Model S aracı da yüzebiliyor

Elektrikli otomobil devi Tesla’nın geliştirdiği bir diğer araç olan Model S’nin de kısa bir süreliğine tekne olarak kullanılabildiği belirtilmişti. bundan 4 sene önce Elon Musk, söz konusu durum için otomobilin suyla doldurulan bir tünelden geçtiği hakkında bir tweet atmıştı. 2018 yılında ise Musk, Tesla Roadster modelinin motorları hakkında “Belki bir Tesla’nın uçmasına bile izin verecek” demişti.

Cybertruck dikkatleri üzerine çekmişti

2019 yılının Kasım ayında tanıtılan ve tüm dünyada büyük ses getiren Tesla’nın elektrikli kamyoneti, fütüristik  tasarımıyla ve özellikleriyle birçok habere konu olmuştu. Araç, en büyük motoruyla 804 kilometreye varan menzilinin yanı sıra; Minecraft oyununa eklenmiş, ünlü şarkıcı Travis Scott’un klibinde yer almış ve neredeyse her yerde görülmeye başlanmıştı. 

Cybertruck’ın ilgi çekici tasarımını seven kitleler olduğu kadar, yine olumsuz eleştiriler de oldukça fazlaydı. Tesla CEO’su Elon Musk, aracın tamamen paslanmaz çelikten üretildiğini ve bu sebepten ötürü tasarımın çok daha değişik olduğunu da aktarmıştı. 

İlginizi Çekebilir:

Elon Musk, yeni Cybertruck ile ilgili ipuçları verdi 

Elon Musk Mars’ta şehir kurmanın maliyetini açıkladı

Teknoloji Haber Bülteni İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz