Twitter Aktif Kullanıcı Sayısı

Sosyal medya devi Twitter, 2021 yılının ilk çeyreğine ilişkin platform verilerini açıkladı. Aktarılan detaylara göre; Twitter günlük aktif kullanıcı sayısı, yılın birinci çeyreğinde 199 milyona ulaştı ve geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20’lik bir artış gösterdi. Söz konusu rakamın, 2020 yılının ilk çeyreğinde 166 milyon seviyesinde olduğu kaydedildi. 

Sosyal medya devi Twitter, kısa bir süre önce 2021 yılının ilk çeyreğine ilişkin platform verilerini açıkladı. Açıklanan veriler, şirketin devam eden pandemi sürecinde ne kadar büyüme yaşadığına da ışık tuttu. Aktarılan detaylara göre; Twitter günlük aktif kullanıcı sayısı, yılın birinci çeyreğinde 199 milyona ulaştı ve geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20’lik bir artış gösterdi. Söz konusu rakam, 2020 yılının ilk çeyreğinde 166 milyon seviyesindeydi. Diğer yandan şirket, salgın sürecinde ABD dışındaki pazarlarda daha da hızlı büyüdü. 2020’nin ilk çeyreğinde 133 milyon seviyesinde olan ABD dışındaki günlük aktif kullanıcı sayısının, yüzde 22’lik bir artışla 2021’in ilk çeyreğinde 162 milyona ulaştığı kaydedildi.  

Bununla birlikte; 1 yıllık süreç içerisinde, küresel salgın ve ABD Başkanlık Seçimleri gibi kullanıcıların Twitter üzerinden tartışabilecekleri birçok olay olduğu da biliniyordu. Kullanıcı sayısındaki artış, şirket gelirlerinde de yükseliş yaşanmasına neden oldu. Şirketin 2021 yılının ilk çeyreğinde elde ettiği toplam hasılat, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 28’lik bir artışla 1.04 milyar dolar seviyesine ulaştı. Elde edilen net kazancın ise 68 milyon dolar olduğu dile getirildi.  

Twitter, 2020 yılında yaşadığı büyüme ve kullanıcı artışının aynı hızda devam etmeyeceğini öngörüyor

Twitter Büyüme 2020

Öte yandan; Twitter, 2020 yılında yaşadığı büyüme ve kullanıcı artışının 2021’de aynı hızda devam etmeyeceğini öngörüyor. Şirket, hissedarlara gönderdiği bir mektupta en düşük büyüme oranını yılın ikinci çeyreğinde görmeyi beklediklerine işaret ediyor. Sosyal medya devinin, Ocak ayında Donald Trump’ın hesabını askıya almasına ilişkin de bir zarar görmediği belirtiliyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Twitter, Android ve iOS Kullanıcıları İçin 4K Fotoğraf Desteğini Kullanıma Sundu 

Sosyal Medya Düzenlemesi Kapsamında Temsilci Atayacağını Açıklayan Twitter, Türkiye’de Resmen Şirket Kurdu 

Twitter, İşletmeler İçin Profesyonel Profil Sayfası Test Etmeye Başladı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz