Dynabook Akıllı Gözlük
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Japonya merkezli bilgisayar üreticisi Dynabook, yeni akıllı gözlük modeli ‘dynaEdge DE-100’ü tanıttı. İş yerlerinin ve çalışanlarının verimliliğini artırmayı amaçlayan ve Intel Core m7 işlemci desteğiyle akıllı gözlüklere bağlanan cihazın, başa takılabilen ekran ve kamera yardımıyla çalışanların hayatlarını kolaylaştırdığı ve kullanıcıların gerçek zamanlı yardım ve bilgi alarak etkileşimde bulunmalarını sağladığı dile getirildi. Şirket, giyilebilir teknoloji kategorisinde ürün yelpazesini genişletmeye devam ettiğinin de altını çizdi.  

Japonya merkezli bilgisayar üreticisi Dynabook, yeni akıllı gözlük modeli ‘dynaEdge DE-100’ü tanıttı. Şirketin, dizüstü bilgisayar kategorisinde olduğu gibi giyilebilir teknoloji kategorisinde de ürün yelpazesini genişletmeye devam ettiği dile getirildi. Aktarılan detaylara göre; iş gücünün verimli şekilde kullanılması amacıyla tasarlanan dynaEdge DE100, çalışanların ihtiyaç duydukları anlarda kritik görev bilgilerini sunuyor ve kayıt özelliğiyle uzaktaki bir uzman veya uygulama için bilgilerin yayınlanmasını sağlıyor. Her türlü işletmede kullanılabilen ürün, hem sahadaki hem de hareket halindeki çalışanların verimliliğini artırmayı hedefliyor. Pil desteği ve Wi-Fi/Bluetooth bağlantı özelliği sayesinde yüksek taşınabilirlik vadeden gözlüğün, her yerde kullanılabildiği belirtiliyor. 

‘AR100’ giyilebilir akıllı gözlüğe de bağlanan dynaEdge, bir dizi eller-serbest görev ve işlem yoluyla çalışanlara aktif şekilde çalışma imkanı sunuyor. “Gördüğümü Paylaş” fonksiyonu, sahadaki teknisyenlerin uzaktaki uzmanlara bağlanmasını sağlıyor. Böylelikle, mevcut iş akışı hiç kesilmeden ürün güncellemeleri ve eğitim, belge alma, iş akışı talimatları ve gerçek zamanlı veri yakalama özelliklerinin hepsi, çalışanların hizmetine sunulmuş oluyor. Şirket, bu sayede hem sahadaki hem de hareket halindeki çalışanların verimliliğinin arttığına ve işletmelerin de hayatlarının büyük oranda kolaylaştığına işaret ediyor. Akıllı gözlük aracılığıyla, iş talimatlarına ve diğer görsel ve sesli bilgilere her yerden erişim olanağı sağlanırken çalışanlara da deneyim gerektirmeyen bilgiler sunuluyor. Böylece, her yerde gerçek zamanlı destek almak mümkün hale geliyor.  

‘dynaEdge DE-100’ akıllı gözlük, gücünü Windows 10 Professional ve Intel Core işlemciden alıyor

dynaEdge DE-100 Akıllı Gözlük

Diğer yandan; gerçek zamanlı görsel veri yakalama olanağı, uyarıları ve süreç değişikliklerini anında ileterek esnekliğe, kalite standartlarının sağlanmasına ve performansın analiz edilmesine yardımcı oluyor. Gücünü ‘Windows 10 Professional’ ile Intel Core işlemciden alan ve ekran, mikrofon, dokunmatik yüzey, kamera ve hoparlörlerle birlikte kullanılabilen ‘dynaEdge DE-100′ akıllı gözlük, çalışanların hem yerinde hem de uzaktan iş yapmalarına yardımcı olmak için tasarlanan bir destekli gerçeklik çözümü sunuyor. Ürünün ayrıca, şirketlerin altyapısına da sorunsuz bir şekilde entegre olduğu ifade ediliyor. Bununla birlikte cihaz, işletmelerin kendi işlemlerine özgü iş akışı yazılımıyla ihtiyaçlara uygun uyarlanabilir bir çözüm sunmayı vadediyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Özel Röportaj: “Dynabook, Mobilite Dönüşümünün Merkezinde Olmayı Hedefliyor” 

Dynabook, Uygun Fiyatlı Satellite Pro Serisine Yeni Ürünler Ekledi

Dynabook Dünyanın En Hafif 2’si 1 Arada PC’sini Üretti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz