Dyson Demo Store

İngiltere merkezli teknoloji şirketi Dyson, Türkiye’de ‘Demo Store’ niteliğindeki ilk mağazalarını İstinyePark ve Akasya AVM’de açtığını duyurdu. Yeni mağazaların, Dyson teknolojileri hakkında uzmanlardan detaylı bilgi alma fırsatı ve benzersiz bir alışveriş deneyimi sunduğu ifade edildi.  

İngiltere merkezli teknoloji şirketi Dyson, Türkiye’de ‘Demo Store’ niteliğindeki ilk mağazalarını İstanbul’da teknoloji-severlerle buluşturduğunu duyurdu. Yeni açılan Dyson Demo Store’ların, İstinyePark AVM -2 ve Akasya AVM giriş katında yer aldığı belirtildi. Şirket; yeni mağazalarında, kullanıcıların interaktif şekilde deneyebilecekleri son teknoloji ürünlerin yer aldığına işaret etti. Dyson uzmanlarının, tüketicilerin daha iyi bir yaşam alanı yaratmalarına ve kendi sağlıklarını iyileştirmelerine yardımcı olan bu teknolojileri yerinde tanıtacağının da altı çizildi.  

Dyson EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Başkanı Philip Parsons, konuya ilişkin açıklamasında “Dyson teknolojisini anlamanın en iyi yolu, onu yerinde deneyimlemektir. Demo Store’larımız perakende satış alanları olsa da; insanların ürünlerimizi test edebileceği, Dyson uzmanları tarafından teknolojimizin gösterilebileceği ve ürünlerimizin deneyimlenebileceği alanlardır. Kullanıcılarımızın ürünlerimizi anlamaları, kendileri ve evleri için en doğru olan ürünü seçebilmeleri için mutlaka denemelerini istiyoruz. Dyson’ın şu anda dünya çapında bu niteliğe sahip 200 mağazası var. Türkiye’deki ilk Dyson Demo Store’larımızı açtığımız için çok mutluyuz. Türkiye, Dyson’ın gelecekteki büyüme hedefleri için büyük potansiyel gördüğümüz çok heyecan verici bir pazar” ifadelerine yer verdi.  

Dyson Demo Storelar, Dyson mühendisliğini ve teknolojisini deneyimlemek için tasarlandı

Dyson Demo Storelar

Dyson Türkiye Genel Müdürü Mete Uslukılınç ise “1995 yılından beri ürünleriyle Türkiye pazarında yer alan Dyson, 2018 yılı sonunda Türkiye ofisinin kurulmasıyla doğrudan operasyonlarına başladı. Dyson’ın Türkiye operasyonlarının başladığını 2019 yılında yaptığımız büyük bir lansmanla duyurup, 2020 yılında ise ilk servis merkezimizi İstanbul, Ataşehir’de açtık. Tüm dünyayı etkileyen bir pandemi döneminde bile pazardaki perakende yatırımlarımıza devam ederek Türkiye’de 15 doğrudan satış noktasına ulaştık. Artık kullanıcılarımıza en üst düzey Dyson alışveriş deneyimini yaşatmak için ilk iki Demo Store niteliğinde mağazamızı da devreye almış bulunuyoruz. Kullanıcılarımız, doğrudan satış kanalımız ‘Dyson.com.tr’ üzerinden olduğu gibi, Dyson Demo Store’lardan da Dyson teknolojilerine ulaşabilecek. Bu mağazalarımızda kullanıcılarımıza saç şekillendirme, ürün kutusu kişiselleştirme ve farklı renk seçenekleriyle kablosuz süpürge ürünlerimizi özelleştirme gibi bazı özel hizmetler de sunacağız. Bu yıl bir yeni Dyson Demo Store’u daha İzmir’de açarak yatırımlarımıza devam edeceğiz. Ayrıca Eylül ayında, dünya standartlarında tasarlanan yeni bir Dyson Türkiye ofisini İstanbul’da açacağımızı da belirtmek isterim” dedi. 

Aktarılan detaylara göre; Dyson Demo Storelar, Dyson mühendisliğini ve teknolojisini deneyimlemek için tasarlandı. Dyson mühendisleri tarafından eğitilmiş uzmanların desteğiyle inovatif Dyson ürünleri, bu mağazalarda keşfedilebiliyor ve istenirse özelleştirilebiliyor. Yeni Demo Store’larda; Dyson kablosuz süpürgeler, saç ürünleri, hava temizleyiciler ve aydınlatma ürünleri gibi en son Dyson teknolojileri bulunuyor.   

İşte ‘Dyson Demo Store’ mağazalarında keşfedilebilecek teknolojiler ve ürünler: 

Dyson Demo Store Ürünler

‘Dyson Demo Store’ mağazalarında keşfedilebilecek teknolojiler ve ürünler ise şu şekilde: 

Dyson V11 kablosuz süpürge 

6 katmanlı filtre sistemiyle sağlıklı bir yaşam alanı için toz ve alerjenleri yok etmeyi hedefleyen Dyson V11 kablosuz süpürge, evi gözle görülemeyecek kadar küçük ve zararlı partükillerden temizlemeyi hedefliyor. Bugüne kadarki en güçlü kablosuz temizleme başlığıyla sert naylon fırçalar, dipteki kirleri çekmek için halının derinlerine iniyor ve yumuşak, anti-statik, karbon fiber lifler sert zeminlerdeki ve çatlaklardaki tozları kolayca yakalıyor. Yüksek torklu başlığındaki Dynamic Load Sensor (DLS) sistemiyle ürün, direnci saniyede 360 kez kontrol ediyor ve her zemin türünde derinlemesine temizlik için halılarla sert yüzeyler arasındaki motor hızını otomatik olarak değiştiriyor. Cihazdaki LCD ekran ise seçilen güç modunu, kalan çalışma süresini ve filtre bakımı zamanlamasını anlık olarak göstererek kontrollü bir temizlik deneyimi sunuyor. 

Dyson Corrale kablosuz saç düzleştirici  

Öncü esnek bakır plaka teknolojisine sahip Dyson Corrale kablosuz saç düzleştirici, saçı şekillendirmek ve bir araya getirmek için esneyerek her geçişte tüm saç tellerine eşit ısı uyguluyor. Ürünün, saçları mükemmel şekilde hizalayıp ısı gerekliliğini azalttığı ifade ediliyor. Dyson Supersonic saç kurutma makinesi ve Dyson Airwrap saç şekillendirici gibi Dyson Corrale düzleştiricide de “Akıllı Isı Kontrolü” teknolojisi bulunuyor.  Tüm saç tipleri için uygun ve üç hassas ısı ayarı olan ürün, sıcaklığı saniyede 100 kez ölçmek için bir platin sensör kullanıyor. Mikroişlemciyle iletişim kurmaya yarayan bu teknoloji, hassas ve doğru bir ısı iletmek için ısıtma sistemini kontrol ediyor. Saç düzleştirici ayrıca; Dyson’ın 4 hücreli lityum iyon pil teknolojisiyle birleştiğinde, kablosuz performans sunarak mobiliteyi artırıyor. 

Dyson Purifier Hot+Cool Formaldehyde hava temizleyici  

Dyson Purifier Hot+Cool Formaldehyde hava temizleyici ise sadece filtresiyle değil, tüm makinede HEPA H13 standardını karşılıyor. Ürün; alerjenler, polen ve küf sporları gibi 0.1 mikron kadar küçük partiküllerin yüzde 99.95’ini yakalıyor. Dyson mühendislerinin kirli havanın filtreleri geçmesini ve kirleticilerin tekrar odaya taşınmasını önlemek için 24 kritik noktada geliştirdiği yüksek basınçlı contalar, tamamen yalıtımlı bir koruma sağlamayı hedefliyor. Mevcut partikül, Azot Dioksit (NO2), Uçucu Organik Bileşikler (VOC’ler), sıcaklık ve nem sensörlerine ek olarak akıllı bir formaldehit sensörünün entegrasyonu da makinenin ömrü boyunca bu kirleticinin hassas bir şekilde algılanmasını sağlıyor. Özel kalatilik filtresi ile formaldehit, moleküler düzeyde yok ediliyor. Dyson’ın Air Multiplier teknolojisini de kullananan ürün, temizlenmiş havayı odanın her köşesine yayarken otomatik moduyla, tercih edilen oda sıcaklığı ve hava kalitesi seviyelerinin korunmasını mümkün kılıyor. Ürün ayrıca, tamamen Dyson Link mobil uygulaması tarafından kontrol edilebiliyor ve sesli komut kontrolüyle etkinleştirilebiliyor. 

Dyson Lightcycle Morph aydınlatma 

Dyson Lightcycle Morph, odadaki gün ışığı rengini ve parlaklığını akıllı takip sistemiyle kontrol ederek ayarlıyor. Odaklanmış ve güçlü ışığı göz yorgunluğunu azaltmaya yardımcı olacak şekilde tasarlanan ürün, akşamları daha az mavi ışık verdiğinden uyku düzeninizi bozmadan odanın aydınlatılmasını sağlıyor. Dokunmatik kaydırmalı kontrol sistemi ise kullanıcıların, dilediği zaman ışık azaltma ve renk sıcaklığı ayarlamalarını yapmasına fırsat sunuyor. Dyson Lightcycle Morph aydınlatma ürünlerindeki LED’lerın, yıllarca parlak ve renkli kalabildiği ifade ediliyor. Ampulleri soğuk tutmak için kullanılan Dyson’ın özel ısı borusu teknolojisi, ampulleri solmaya karşı koruyarak kullanıcılar ışığı her gün saatlerce açık tutsalar bile 60 yıl kullanım ömrü vadediyor. Ürün, Dyson Link uygulamasıyla akıllı telefon üzerinden kontrol edilebiliyor. 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Dyson, Hava Temizleme Kategorisine Yeni Ürünler Ekledi!

Dyson, Yeni Teknoloji Girişimleri İçin Hazırladığı 2.75 Milyar Sterlinlik Yatırım Planlarının Detaylarını Duyurdu 

Dyson Pure Hot+Cool, Yemek Yaparken Oluşan Zararlı Gazların Sağlığa Olumsuz Etkilerinin Önüne Geçiyor 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz