Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

e-Devlet, hizmetlerine bir yenisini daha ekledi; bundan sora nöbetçi eczane bilgilerine e-Devlet üzerinden ulaşılabilecek.

e-Devlet portalı, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan herkesin bilgilerini depoluyor ve evden çıkmaya gerek kalmadan her türlü resmi belge ve bilgiye kolaylıkla ulaşmaya imkan tanıyor. Bu özellikleriyle vatandaşın işini bir hayli kolaylaştıran sistem, şimdi de yeni bir hizmetle vatandaşların kullanımına sunuluyor.

Mesai saatleri dışında da hizmet vermeye devam eden nöbetçi eczaneler, vatandaş için büyük önem taşıyor. Acil ilaç ihtiyaçlarına cevap vermeyi amaçlayan nöbetçi eczaneler, e-Devlet portalının yeni hizmeti sayesinde kolaylıkla bulunabiliyor.

e-Devlet’in Nöbetçi Eczane Sorgulama Hizmeti Devrede!

e-Devlet portalı, vatandaşın işini kolaylaştıran özellikleri arasına Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTC) – Nöbetçi Eczane Sorgulama Hizmeti‘ni ekledi. Bu hizmet, ülke genelindeki tüm nöbetçi eczanelerin isim ve konum bilgilerine kolayca ulaşmayı sağlayacak. Sayfada yer alacak eczane bilgileri, Türk Eczacıları Birliği (TEB) tarafından bildirilecek ve il sağlık müdürlüklerince onaylanacak. Böylece vatandaş doğru bilgiye kolayca ulaşabilecek.

Bu özellik vatandaşın işini bir hayli kolaylaştıracak. Acil durumlarda hızla ulaşılması gereken nöbetçi eczane bilgileri, e-Devletin nöbetçi eczane sorgulama hizmeti sayesinde hızlı bir şekilde bulunabilecek.

e-Devlet Nöbetçi Eczane Bulma Hizmeti Nasıl Kullanılır?

e-Devlet’in nöbetçi eczane sorgulama hizmetine ulaşmak için, hizmet arama çubuğuna ‘Nöbetçi Eczane Sorgulama’ yazmak yeterli oluyor. Hizmet bulunduktan sonra bağlantıya tıklayarak ilgili sayfaya gitmek ve TİTCK- Nöbetçi Eczane Sorgulama ismi altında açılan sayfada ‘İl Seçimi’ bölümünden nöbetçi eczane aradığınız ili seçmek gerekiyor. Ardından nöbet tarihini seçmek yeterli oluyor.

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra, seçilen ilde belirlenen tarihte nöbetçi olan eczaneler liste halinde sergileniyor. Bu listede eczane bilgileri ve konumları yer alıyor. Ayrıca en son açılan sayfada. Nöbetçi eczane aranan ilçe de seçilebiliyor, böylece sonuçlar ihtiyaçlarınıza cevap verecek şekilde filtrelenmiş oluyor. e-Devlet tarafından sunulan bu hizmet arama kısmından bulunabileceği gibi, e-Devlet’in anasayfasında bulunan ‘e-Hizmetler’ sekmesindeki ‘Yeni Eklenen Hizmetler’ bölümünden de ulaşılabiliyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz