Dünyanın En Çok Kullanılan Eğitim Sitesi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)’ tarafından geliştirilen EBA, ‘Eğitim’ kategorisinde dünyanın en çok kullanılan internet sitesi oldu. EBA’nın; söz konusu listede, ‘Udemy’ ve ‘Blackboard’ gibi siteleri geride bıraktığı ifade edildi.  

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)’ tarafından pandemi sonrası uzaktan eğitim ihtiyaçları için geliştirilen EBA, ‘Eğitim’ kategorisinde dünyanın en çok kullanılan internet sitesi oldu. Sitenin, 1 Ekim tarihi itibarıyla 27 basamak birden yükseldiği ve dünya genelinde ilk sıraya yerleştiği ifade edildi. Yaz döneminde üzerinde birçok iyileştirme çalışması ve altyapı yatırımı yapılan EBA’nın ayrıca; söz konusu listede ‘Udemy’, ‘Blackboard’, ‘Brainly’ ve ‘Quizizz’ gibi dünyaca ünlü eğitim platformlarını geride bıraktığı belirtildi.  

Yaşanan gelişmeler sonrası, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da resmi Twitter hesabı üzerinden konuya ilişkin açıklama yaptı. Selçuk, açıklamasında “http://eba.gov.tr tüm dünyada en çok kullanılan web sitelerinde eğitim kategorisinde 1. sırada… Teknoloji alanında bir dünya birinciliğiyle yüzümüzü güldüren Eba’ya emeği geçen, içerik sağlayan, destek veren ve kullanan herkese gönülden teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi. Milli Eğitim Bakanı; kısa bir süre önce, yine resmi Twitter hesabı üzerinden EBA’nın dünyanın en çok konuşulan eğitim sitesi olduğunu da açıklamıştı.  

Eğitim siteleri ile ilgili liste oluşturulurken, kullanım miktarı ve internet trafiği kriterleri dikkate alındı

Eğitim Siteleri

Diğer yandan; eğitim siteleri ile ilgili liste oluşturulurken, dünya genelindeki kullanım miktarı ve internet trafiği kriterlerinin dikkate alındığı ifade edildi. ‘Yenilik ve Eğitim Teknolojileri (YEĞİTEK)’ Genel Müdürü Anıl Yılmaz da konuya ilişkin açıklama yaparak EBA’nın dünya genelinde ilk sıraya oturmasını değerlendirdi. Yılmaz açıklamasında; söz konusu başarıda, yapılan iyileştirme çalışmaları ve altyapı yatırımlarının büyük bir etkisi olduğuna işaret etti.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

EBA Veli Girişi Nasıl Yapılır? EBA Veli Kayıt ve Tüm işlemler

Akıllı TV Satışları EBA Sayesinde Arttı

EBA TV ders programı ve ders izleme yöntemleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz