epson-yosundan-plastik-teknosafari

Japonya merkezli teknoloji şirketi Epson, yosundan plastik üretimi için çalışmalara başladı. Şirket, ayrıca çevresel etkiyi azaltan yeni malzemeler ve teknolojilerin geliştirilmesi için fon ayıracak.

Japon teknoloji şirketi Epson, çevresel etkiyi azaltmaya yönelik yeni malzeme ve teknolojilerin geliştirilmesine odaklandığını açıkladı. Şirket, sürdürülebilirlik ve inovasyon alanında 100 milyar Japon Yeni büyüklüğünde bir yatırımı duyurdu. Bununla birlikte insan ve gezegen odaklı Ar-Ge çalışmalarına ağırlık verileceği belirtildi.

İsrafın azaltılması hedefleniyor

Epson bu konuda başarıya ulaşmak ve küresel rekabet gücünü arttırmak üzere, fikir üretmeye ve fikirleri pazara sunmaya yönelik izlediği yöntemleri, yeni inovasyon ve girişim sermayesi fonlarıyla desteklenen bir modelle ele alıyor. Bu amaçla çalışanlar her şeyden önce sürdürülebilir çözümlere odaklanan bir yaklaşım içerisinde paylaşmaya ve yeni fikirler üzerinde iş birliği yapmaya daha fazla teşvik edilecek. Epson, gelirlerde aşırı büyüme amacı gütmeden adil kâr elde etmeyi, sahip olduğu tescilli teknolojiler, ürünler ve hizmetlerden yararlanan açık ortaklıklar ve işbirlikleri yoluyla sürdürülebilir bir toplumu desteklemeyi taahhüt ediyor.

epson-yenilik-teknosafari

Girişim fonuyla destekleniyor

Epson, birlikte çalışmaya ve açık inovasyona hız vermek üzere, girişim yatırımlarına ayrılmış 5 milyar Japon yeni (72 milyon USD) büyüklüğündeki başlangıç sermayesiyle 2020 yılında kurmuş olduğu girişim sermayesi inovasyon fonu Epson X’i daha da fazla destekleyecek.

Epson Europe Başkanı Yoshiro Nagafusa, konu hakkında “Açık inovasyonu istikbalimiz için önemli bir itici güç olarak görüyoruz. Artan işbirliği, ortaklıklar ve bilgi paylaşımı, kalkınmayı ve inovasyonu daha iyi hale getiriyor” diyor. Nagafusa, denizlerdeki plastiklerin neden olduğu çevre kirliliğinin dikkat edilmesi gereken küresel bir sorun haline geldiğini belirterek, “Fosil yakıt bazlı reçineleri değiştirerek ve karbondioksit emisyonlarını ve çevresel etkiyi azaltarak hem insanlara hem de gezegene fayda sağlayacak çözümler sunmanın mümkün olduğuna inanıyoruz” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir:

Efsane Haline Gelmiş Müzik Çalar Winamp Geri Dönüyor

Dolar ile Birlikte Xbox Konsol Fiyatları da Yükseldi

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz