el-salvador-btc-teknosafari

El Salvador devlet başkanı Nayib Bukele, Bitcoin tarafında yaşanan büyük düşüşün ardından 150 BTC daha aldığını açıkladı. Eğer BTC fiyatı yükselirse, elde edilen kar ile hastane ve okul yapılacak.

Kripto para birimlerinden Bitcoin ile tam entegre bir şekilde çalışmaya başlayan El Salvador, tarihe adını yazdırıyor. El Salvador devlet başkanı Nayib Bukele, devlet hazinesinde yer alan kripto varlıkları artırmaya devam ediyor.

Bitcoin tarafında yaşanan büyük düşüşlerin ardından hızlıca harekete geçen El Salvador başkanı, 150 BTC daha aldığını ve devlet hazinesine eklediğini belirtti. Kripto para camiasının sevilen ismi haline gelen Nayib Bukele, geçtiğimiz günlerde Elon Musk gibi popüler isimleri manipülasyon ile suçlamıştı.

nayib-bukele-btc-bitcoin-teknosafari

Geçtiğimiz gece geç saatlerce Bitcoin ile birlikte neredeyse tüm kripto para birimleri, büyük bir düşüş yaşadı. Nayib Bukele ise bu durumu fırsat bilip, yaklaşık 48.670$ üzerinden 150 Bitcoin aldığını duyurdu.

Bukele, ülke hazinesi ile riskli hareketler yapması ile belli bir kısım tarafından eleştiriliyor. Ancak devlet başkanı, henüz bir zarara girmiş değil gibi gözüküyor. Ayrıca Bukele, elde edilen karlar ile ülkeye yararlı yatırımlarda bulunuyor.

Bitcoin fiyatları, şu anda kritik bir destek olan 50 bin dolar üzerine çıkmaya çalışıyor. Ancak henüz stabil bir düzene oturabilmiş değil. Ayrıca Tron ağının kurucusu Justing Sun da önce 100 adet, sonra 50 adet olmak üzere toplamda 150 Bitcoin aldığını duyurdu.

İlginizi Çekebilir:

Adidas, ilk NFT ürününü tanıttı – 2021

Bitcoin hızlı bir düşüş yaşadı, 28 bin doları gördü

Valve, Steam Deck özel oyunları hakkında paylaşımda bulundu

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz