adidas-nft-teknosafari
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Popüler spor giyim markası Adidas, ilk NFT ürününü tanıttı. Bored Ape Yacht Club ile iş birliği yapan şirket, özel bir metaverse projesi üzerinde çalıştıklarını da duyurdu.

NFT teknolojileri, son zamanlarda kripto para piyasasının gündeminde durmaya devam ediyor. Metaverse çılgınlığı ile birlikte NFT teknolojileri iyice tavan yapmış durumda. NFT sayesinde insanlar, metaverse evrenlerinden toprak satın alıp, buralarda diğer NFT sanat eserlerini sergileyebiliyor.

Adidas, daha önce SAND ile iş birliği konusunda gündeme gelmişti. Bu haberler ile birlikte SAND coin de bir anda yükselişe geçmişti. Ancak yeni yapılan duyurular, iş birliğinin SAND ile değil Bored Ape Yacht Club ile olduğunu gözler önüne serdi.

adidas-nft-metaverse-teknosafari

Adidas, kullanıcıların kendi orijinal fikirlerini paylaşabileceği bir metaverse evreni üzerinde olduklarını paylaştı. Ancak bu evrenin hangi proje ve ne tabanlı olarak oluşturulacağı konusunda bir bilgi henüz paylaşılmadı.

Şirket, şimdilik Bored Ape Yacht Club platformu üzerinden Indige Herz NFT ürününü duyurdu. İlerleyen günlerde daha seri ve detaylı şekilde yeni bilgilerin paylaşılması ekleniyor. Ethereum ağında erişime açılan Adidas NFT ürünün yanında firmanın Confirmed uygulamasının da indirilmesi öneriliyor.

Geçtiğimiz dönemde Nike, Roblox iş birliği ile kendine ait bir metaverse evreninin kurulacağı konusunda paylaşımlarda bulunmuştu. Bununla birlikte Adidas’tan da benzeri bir girişimin ilk adımları atılmış gibi gözüküyor.

İlginizi Çekebilir:

Yeni BMW 420i Gran Coupe Türkiye’de Satışta

Vlog özellikleri ile dikkat çeken Honor 60 serisi tanıtıldı

Apple Podcasts, 2021 yılının en iyilerini paylaştı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz