cybertruck

Elektrikli otomobil devi Tesla’nın kurucu CEO’su Elon Musk, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarla yeni Cybertruck’ta hayata geçirmeyi planladığı iyileştirmelerle ilgili bazı ipuçları verdi. Dünyaca ünlü CEO, kamyonetin yeni modelinde boyutların küçültülebileceğini ve lazer ışıkları kullanılabileceğini ifade etti.  

Elektrikli otomobil devi Tesla’nın kurucu CEO’su Elon Musk, uzun süredir merakla beklenen ve geçen yıl görücüye çıkarılan Cybertruck’la ilgili yeni bir paylaşım yaptı. Dünyaca ünlü CEO, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarda markanın elektrikli kamyonetinin yeni modeliyle ilgili bazı ipuçları aktardı. Yeni Cybertruck’ta lazer ışıkları kullanabileceklerini ve kamyonetin boyutunda düzenlemeler yapabileceklerini ifade eden Musk, yeni modeli merakla bekleyen takipçilerini heyecanlandırdı. 

Şirket yöneticisi, daha önce de Cybertruck’ın garajlara sığdırılabilmesi adına boyutlarını 80 inçe kadar düşürmeyi planladıklarını söylemişti. Yaptığı paylaşımda bu açıklamasını hatırlatan Musk, bu kez bu boyutun çok küçük kalabileceğine karar verdiklerini ve aracın piyasaya sürülecek son halinin genişliğinin 82 inçe yakın olmasını planladıklarını ifade etti. Dünyaca ünlü CEO, aynı paylaşımda yeni modelde lazer ışıklarının kullanılacağına da işaret etti. 

Yeni Cybertruck modelinin eni 1 inç, boyu 6 inç kadar azaltılacak 

Tüm dünyada geniş yankı uyandıran ve fütürist bir tasarıma sahip olan elektrikli kamyonet, ilk kez 2019 yılının Kasım ayında Los Angeles’ta görücüye çıkarılmıştı. Tanıtılan ilk modelin genişliği 84 inç boyutundaydı. Musk; yaptığı paylaşımın ardından konuyla ilgili başka bir tweet’e verdiği yanıtta, elektrikli kamyonetin genişliğini yaklaşık 1 inç kadar, uzunluğunu ise yaklaşık 6 inç kadar azaltacaklarını ve yapılan bu düzenlemelerin herhangi bir işlevsellik veya estetik kaybına sebep olmayacağını söyledi. CEO, kesin rakamları yakında açıklayacaklarını da sözlerine ekledi. 

Musk, ayrıca bir takipçisinin kamyonetinin görünümünün genel olarak aynı kalıp kalmayacağıyla ilgili sorusuna da bir tık daha iyi” olacağı yanıtını verdi. Modele eklenecek lazer ışıklarının, kamyonetin görünürlüğünü artıracağı ve aracı estetik olarak iyileştireceği tahmin ediliyor. Dünyaca ünlü CEO’nun, geçen Aralık ayında işaret ettiği garaja sığabilme probleminin yeni modelde çözülüp çözülmeyeceği ise henüz bilinmiyor.  

Teknoloji haber bülteni için tıklayınız.

Elon Musk, Cybertruck kullanırken görüntülendi

Elon Musk, kendi elektronik şarkısını takipçileriyle paylaştı 

Elon Musk, Şanghay’daki dansıyla gündem oldu