Teknoloji alanındaki çeşitli yatırımları ve marjinal çıkışlarıyla tanınan iş insanı Elon Musk, son olarak insan beynine çip takmak için ilk Neuralink deneylerinin başlangıç tarihini duyurdu.

Paris’teki VivaTech etkinliğine katılan Elon Musk, insan beynine çip takmak için ilk Neuralink deneylerinin başlama tarihine ilişkin bir açıklama yaptı. Çeşitli kurumlardan alınması gereken izinlerin tamamlanması beklenen projede artık tarih netleşti. Musk, insan beynine çip takmak için ilk Neuralink deneylerinin bu yıl başlayacağını söyledi. İşte detaylar!

Gerekli FDA İzinleri Alındı

Twitter’ı satın aldıktan sonra bir türlü gündemden düşmeyen Elon Musk, şimdi de herkesten gizleyerek sessiz sedasız yürüttüğü Neuralink projesi ile gündemde. Son dönemde oldukça tartışmalı olan insan deneyleri ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Bunun için FDA gibi kurumlardan gerekli izinleri almaya çalışan Elon Musk, sonunda mayıs ayında bunu başardı ve bu konudaki çalışmalarında bir sonraki aşamaya geçmek için çalışanlarına gerekli talimatları verdi. Hatta Elon Musk, VivaTech etkinliği esnasında ilk insan deneyi için start tarihini de açıkladı.

Elon Musk Tarihi Açıkladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz