Xiaomi Mi Watch Akıllı Saat

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, ‘Mi Watch’ ve ‘Mi Watch Lite’ akıllı saat modellerini Türkiye’de satışa sunduğunu duyurdu. ‘Mi Watch Lite’, 599 liralık bir fiyat etiketiyle piyasaya sürülürken ‘Mi Watch’un ise 1.099 liralık bir fiyat etiketiyle raflardaki yerini aldığı ifade edildi. 

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, ‘Mi Watch’ ve ‘Mi Watch Liteakıllı saat modellerini Türkiye’de kullanıcı beğenisine sunduğunu duyurdu. Modellerden birinin köşeli, diğerinin ise oval bir tasarıma sahip olması dikkat çekti. ‘Mi Shop Türkiye’ üzerinden satışa sunulan ‘Mi Watch’, 1.099 liralık bir fiyat etiketiyle piyasaya sürülürken ‘Mi Watch Lite’ ise 599 liralık bir fiyat etiketiyle raflardaki yerini aldı. Bununla birlikte; ‘Mi Watch’, gelişmiş akıllı saat özellikleriyle birlikte tüketici beğenisine sunuldu. ‘Mi Watch Lite’ın ise nispeten daha mütevazı özelliklere sahip olduğu ifade edildi. 

Aktarılan detaylara göre; Xiaomi ‘Mi Watch’, kutusundan 1.39 inç büyüklüğünde AMOLED bir ekranla çıkıyor. Panel, kullanıcılara 454×454 piksel çözünürlük sunuyor. 420 mAh kapasitesinde bir bataryası bulunan ürün, 5 ATM’ye kadar suya dayanıklı olma niteliği taşıyor. Cihazda; ‘PPG’ nabız sensörü, hızlanma sensörü, jiroskop, jeomanyetik sensör, hava basınç sensörü, ortam ışığı sensörü ve GPS de yer alıyor. 32 gram ağırlığındaki ürün, manyetik bir biçimde şarj oluyor ve tek şarjla 16 gün batarya ömrü sunmayı vadediyor. ‘Android 4.4’ ve ‘iOS 10.0’ üstü işletim sistemleriyle uyumlu bir biçimde çalışan saat, ‘Bluetooth 5.0’ teknolojisini kullanıyor. Cihazda ayrıca, ‘Amazon Alexa’ sesli asistan desteği ve deklanşör modu da bulunuyor. 

230 mAh gücünde bir bataryası bulunan ‘Xiaomi Mi Watch Lite’, 9 güne kadar kullanım ömrü sunuyor

Xiaomi Mi Watch Lite

‘Xiaomi Mi Watch Lite ise 1.4 inç boyutunda bir LCD ekran ile geliyor. Köşeli bir tasarıma sahip olan panel, kullanıcılara 320×320 piksel çözünürlük sunuyor. 5 ATM’ye kadar suya dayanıklı olan saatte; kalp atış hızı izleme, uyku takibi, solunum egzersizleri, arama yanıtlama, bildirim kontrolü, hava durumu bilgisi ve müzik çalar kontrolü gibi özellikler de bulunuyor. Kutusundan 230 mAh kapasitesinde bir batarya ile çıkan cihaz, tek şarjla 9 güne kadar kullanım ömrü sunmayı vadediyor. Üründe ayrıca, 120’den fazla saat arayüzü ve 11 farklı spor modu yer alıyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Xiaomi, 100 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı

Xiaomi Mi 11 ‘in Geekbench Sonuçları Belli Oldu

Xiaomi, Merakla Beklenen ‘Mi 11’ Serisini 28 Aralık’ta Tanıtacak 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz