twitter-sesli-tweet-ozelligi

Dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip olan Twitter, beklenmedik bir özelliği test etmeye başladı. Popüler sosyal medya platformunda “sesli tweet” dönemi başlıyor.

Twitter, 2006 yılından itibaren kullanıcıların paylaştığı mesajları 140 karakter ile sınırlandırıyordu. Bu tarihten sonra sınırlama az da olsa esnetilmiş ve 2017 yılında 280 karaktere yükseltilmişti. Birçok kullanıcının kendisini daha kolay ifade edebildiği bu güncellemenin ardından henüz test aşamasında olduğu belirtilen sesli tweet atabilme imkanı geliyor.

Bugün öncelikle iOS cihazlarda test edilmeye başlanan özellik sayesinde kullanıcılar yazdıkları mesaja ek olarak ses kaydı ekleyebilecek. Oldukça garip karşıladığımız bu özellik ile yazılan mesajlara 140 saniye ile kısıtlı bir ses kaydı oluşturma imkanı sağlanacak.

Özelliğin iOS cihazlar haricindeki cihazlar için ne zaman sunulacağı hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

Twitter Okumadan Paylaşılan Makalelere de Sınırlama Getirmişti;

Twitter Yanıt Kısıtlama
Kaynak: sproutsocial.com

Sesli tweet atma özelliği tanıtılmadan önce platformda oluşabilecek bilgi kirliliğine ve yazıları okumadan paylaşan insanlara karşı önlem almak için bir başka özellik tanıtılmıştı. Söz konusu özellik ile birlikte içinde herhangi bir makalenin bağlantısı bulunan tweetlerin retweet edilmesinden önce kullanıcılara soru sorulacak. Bu sayede yaşanacak tartışmaların bir nebze de olsa önüne geçilmesi bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde siyasi reklamları kaldıran şirket, teyide yönelik etiket özelliklerini yayınlanması ile birlikte oluşacak dezenformasyonları önleyerek kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmak için sürekli olarak çalıştıklarının altını çiziyor.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Twitter, Minnettarlık ve Teşekkür için Yeni Bir Emoji Yayınladı!

Twitter, 5G Baz İstasyonlarına Yapılan Saldırılar ile İlgili Kışkırtıcı Paylaşımları Kaldıracak!

Twitter, Bir Tweetin Tüm Retweet’lerini Gösteren Özelliği Test Etmeye Başladı

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz