Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika
Twitter’ı satın aldıktan sonra Twitter mecrasında gerçek bir iktidar gibi davranan Elon Musk, “Abonelikler” özelliğini hatırlatan bir mesaj yayınladıktan sonra kendi abone sayısını da açıkladı. Böylelikle Musk’ın abone sayısı ve kazandığı para da ortaya çıkmış oldu.
Bugün Twitter üzerinden ardı ardında paylaşımlar yapan Elon Musk, hem kullanıcılara “Abonelikler” özelliğini hatırlattı hem de kendi abone sayısını açıkladı. Ama tabii ki bununla kalmayan Musk, saatler içinde farklı farklı açıklamalarda bulunup, sansüre dair bile bir paylaşım yaptı. İşte detaylar!

Abonelikleri Hatırlattı

İsmini sık sık duyduğumuz milyarder iş insanı Elon Musk’ı, Twitter’ı satın aldıktan sonra neredeyse her gün, günde birkaç kez görüyor ve hakkında bir şeyler duyuyoruz. Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından birisi olan Twitter’de daha ilk günden beri yaptığı değişikliklerle sürekli gündemde olan Musk, şimdi de abonelikler meselesini hatırlattı. Artık mavi tiklerin hiç kimseye bedavaya verilmemesi ve içerik üreticilerinin gelir elde etmek için abonelik sistemine geçiş yapmaları da bu konunun temelini oluşturuyor. Hatta bunu örneklemek için midir bilinmez, Elon Musk bugün Twitter’da kaç aboneye ulaştığını ve ayda ne kadar kazandığını açıklandı.

Sansür Hakkında Paylaşım Yaptı

İçerik üreticilerine artık Twitter’dan Abonelikler ile para kazanabileceklerini hatırlatan Elon Musk, kendi abone sayısını da paylaştı. Bu paylaşıma göre Musk’ın abone sayısı 24 bin 700 kişi. Bununla beraber orta düzey abonelik paketi olan 3,99 dolarlık paketi aktifleştiren Musk’ın kazancı da aylık 98.800 dolar olarak hesaplanabilir. Başka bir paylaşımında da mavi tikle ilgili bir bilgi veren Musk, artık mavi tike sahip hesapların ‘önceliklendirileceğini’ açıkladı. Ancak bu önceliğin henüz neleri kapsayacağını bilemiyoruz.
Ayrıca Elon Musk, sansür hakkında da bir paylaşım yapmayı ihmal etmedi. Konuşma özgürlüğünü savunmasına rağmen kendisi hakkında olumsuz yorumlar yapan gazetecileri ve kuruluşları Twitter’da cezalandıran Musk, sansür hakkında da “Sansür yapma, sansür yemeyesin” dedi. Sansür hakkında yaptığı bu paylaşımın ardından 3 saat sonra da “Bu platformu oluşturan ortak aklın daha fazla sinyale ve daha az gürültüye ihtiyacı var.” mesajı ile başka bir paylaşıma cevap verdi.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz