Okuma Süresi
2 dakika
Hemen hemen her şey için zam üstüne zam gelirken Amazon da bu rüzgara kapıldı. Türkiye’de açıldığından bu yana 7,90 TL olarak belirlenen Prime hizmetine zam yapan Amazon, artık fiyatı tam 3,8 katına çıkardı.
Dünyanın en büyük ve en popüler e-ticaret platformlarından birisi olan Amazon, “Amazon Prime” hizmetine büyük oranda bir zam kararı aldı. İçerisinde Prime Video ile Prime Gaming hizmetleri de bulunan Amazon Prime hizmeti 7,90 TL’den 39 TL’ye yükseltildi. İşte detaylar!

3,8 Kat Zam

Türkiye’deki kullanıcılar için uygulanmaya başlandığı günden bu yana 7,90 TL olan Amazon Prime ücreti tam 3,8 kat artırılarak 39 TL’ye ulaştı. Daha öncesinde ilk 30 gün ücretsiz olarak kullanılan ancak sonra aylık 7,90 TL olan Amazon Prime için 30 günlük ücretsiz kullanım özelliği ise aynen kaldı. Fakat bu süre dolduktan sonra aylık 39 TL ödemeleri gerekecek. Ve ancak bu tutar ödendikten sonra Amazon Prime’ın e-ticaretteki avantajlarına, Prime Video ve Prime Gaming hizmetlerine ulaşılabilecek.

Amazon’dan Zam Açıklaması

Şu ana kadar rakipleri ile fiyat performans konusunda oldukça mücadeleci davranan ve uygun fiyat politikası izleyen Amazon, artık bu konuda bir politika değişikliğine gidiyor. Bu konu hakkındaki bilgilendirme ise bir açıklama ile gerçekleştirildi. Söz konusu açıklama ise şu şekilde:

“Prime, Amazon’un tasarruf, kolaylık ve eğlenceyi bir arada sunduğu üyelik hizmetidir. 2020 yılında Türkiye’de hizmete girmesinden bu yana, Prime’ı üyelerimiz için daha da değerli hale getirmek adına yatırımlarımızı sürdürürdük. Hızlı, ücretsiz, sınırsız Prime teslimatına daha fazla ürün seçeneği ekledik, ücretsiz ertesi gün teslimat yapılan il sayısını 17’den 50’ye çıkardık, “Çok Al, Az Öde”, randevulu teslimat ve indirimlere erken erişim gibi yepyeni avantajları üyelerimize sunduk.

Ayrıca Prime Video’da, “Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri” gibi Amazon Originals içeriklerinin sayısını artırırken, 2022 yılında Türkiye sinemalarının en çok izlenen filmi olan Bergen ve ilk yerli Amazon Originals filmi “Rüyanda Görürsün” de dâhil birçok film ve diziyle içeriğimizi zenginleştirdik.

25 Nisan itibariyle Prime hizmetimizin aylık üyelik fiyatını 39 TL olarak güncelliyoruz. Bu yeni fiyat yeni üyeler için 25 Nisan’dan, mevcut Prime üyelerimiz için 25 Mayıs’tan sonraki ilk fatura döneminden itibaren geçerli olacaktır. Bu, Türkiye’de Prime’ın hizmete girdiği 2020 yılından bu yana yapılan ilk değişikliktir.

Prime ile üyelerimize benzersiz avantajlar sunmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz