elder-scrolls-6-teknosafari
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Dünya genelinde birçok oyuncu, GTA 6 için gün sayarken, RPG severler için de Elder Scrolls 6, bir o kadar bekleniyor. Phil Spencer tarafından paylaşılan bilgilere göre Elder Scrolls 6, PlayStation konsolunda yer almayacak.

Büyük bir oyuncu kitlesi tarafından beklenen Elder Scrolls 6, rol yapma oyunu kategorisinde en popüler isimlerden birisi. Bethesda tarafından geliştirilen ve yayınlanan The Elder Scrolls serisi, konsollarda Xbox özel bir yapım olacak gibi gözüküyor.

Bilindiği üzere Bethesda, artık Microsoft çatısı altında çalışmaların devam ediyor. Bu durum, şirketin geliştirdiği oyunlar açısından herhangi bir değişiklik oluşturmasa da, bu oyunların hangi platformlarda yer alacağını etkileyecek gibi gözüküyor. Dünyanın en popüler oyunlarından birisi olan Skyrim, neredeyse Atari hariç tüm platformlarda yayınlanmıştı. Ancak serinin gelecek oyunu, PlayStation platformunda yayınlanmayacak gibi gözüküyor.

elder-scrolls-6-xbox-playstation-teknosafari

Dün akşam saatlerinde röportaj veren Xbox başkanı Phil Spencer, oyunların Xbox özel olması konusunda konuştu. Bilindiği üzere Microsoft çatısı altında çalışan Xbox ve Bethesda, oyunların yalnızca Xbox’ta çıkması konusunda gündeme gelmişti. Spencer, röportaj esnasında Elder Scrolls 6’nın başka bir oyun konsoluna gelmeyeceğini doğruladı.

Ancak bu durum, herhangi bir şekilde PC oyuncularını etkilemeyecek. Microsoft, tüm özel Xbox oyunlarını PC oyuncuları ile de buluşturmaya devam ediyor. Hatta beklentiler, Elder Scrolls 6’nın çıktığı ilk günden Xbox Game Pass kütüphanesine eklenmesi yönünde. Ancak konu hakkında resmi bir açıklama yapılmadı.

İlginizi Çekebilir:

Call of Duty: Mobile 10. Sezon 18 Kasım Tarihinde Başlıyor

Yemeksepeti’nde Hack İddiası: 60 Milyon Kullanıcı Verisinin Çalındığı Söyleniyor

Battlefield 2042, Sesli Sohbet Olmadan Çıkış Yapacak

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz