Samsung ve TikTok, bir tür ortaklığa imza atarak StemDrop adlı platformu kullanıcıların beğenisine sundu. TikTok üzerinde kullanılabilecek olan araç, popüler şarkı yazarlarının müziklerini en ince ayrıntısına kadar düzenlemeye imkan tanıyacak!

Sosyal medya platformları, hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Özellikle de TikTok ile hayatımıza giren kısa video akımı bir hayli benimsendi. Sosyal medya platformları için içerik üretenler, bir süre sonra müziğin önemini de keşfetti.

Araştırmalar ve anketler, sosyal medya platformlarında paylaşılan içeriklerin arka planında kullanılan fon müziğinin, içeriğin kalitesini ve izlenebilirliğini büyük ölçüde etkilediğini gözler önüne serdi. Hal böyle olunca teknoloji ve sosyal medya dünyasının iki dev ismi el ele vererek, içerik üreticilerinin paylaşımları için kullanacakları müzikleri en ince ayrıntısına kadar düzenleyebileceği yepyeni bir özellik geliştirdi.

Samsung ve TikTok, StemDrop’u Sunar!

Teknoloji ve sosyal medya dünyasının iki dev ismi Samsung ve TikTok el ele vererek, kullanıcıların müzik keşfetmenin de ötesine geçebileceği StemDrop’u geliştirdi. StemDrop platformuyla içerik üreticiler, dünyanın en ünlü şarkı yazarlarıyla iş birliği yapma imkânı bulabilecek. Şarkı yazarlarının arka planında yer aldığı popüler şarkılar, içerik üreticileri tarafından en ince ayrıntısına kadar kurcalanabilecek. Şarkılardaki gitar, bas gitar, bateri, vokal ve diğer tüm çeşitli sesler tek tek düzenlenebilecek.

Müziklerin düzenlenebilmesi, sosyal medya içerik üreticileri için büyük avantajlar sağlayacak. Bu uygulama sayesinde içerik üreticileri müzikleri kendi zevklerine göre düzenleyerek ortaya çok daha keyifli içerikler çıkarabilecek.

Düzenlenebilecek İlk Şarkı Belli Oldu

Ortaklığın ardından düzenlenebilecek ilk şarkı belli oldu. Kullanıcıların düzenleyebilecekleri ilk şarkı, günümüzün en ünlü şarkı yazarlarından ve The Weekend, Taylor Swift ve Katy Perry gibi isimlerle çalışan Max Martin’in yeni şarkısının 60 saniyelik bir bölümü olacak. StemDrop, 26 Ekim’den itibaren TikTok üzerinde kullanıma sunulacak.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz