SpaceX ve Tesla’nın CEO’su olan Elon Musk bugün sabah saatlerinde Twitter’da bir anket başlattı. Resmi Twitter hesabı üzerinden paylaştığı ankette Tesla kullanıcılara Tesla araçlarda The Witcher oyunu isteyip istemediklerini sordu. 

Sosyal medyayı aktif kullanan Elon Musk’ın, The Witcher tutkusu devam edecek gibi duruyor. Tesla CEO’su düzenlediği ankette evet cevabının yanına ‘’Toss a coin’’ ibaresi ekleyerek The Witcher tutkusunu bir kere daha göstermiş oldu. “Toss a coin” ibaresi, Netflix’te yayınlanan The Witcher dizisindeki “Toss a Coin to your Witcher” isimli şarkıya referans veriyor.

Twitter’da yapmış olduğu ”Tesla’lara The Witcher oyunları eklensin mi” sorusuna rağmen, Musk hangi oyunun eklenebileceği hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak geriye dönüp bakıldığında Tesla araçlara eklenebilir en makul oyun The Witcher’ın 2015 yılında oyunseverlerin beğenisine sunduğu The Witcher 3: Wild Hunt olarak gösteriliyor.

Bugün sabah Elon Musk’ın düzenlediği ankete katılan kullanıcı sayısı şimdilik 400.000 bin kişi. Ankete katılan insanların verdikleri cevapların yüzde 85’i ise Tesla’lara, The Witcher oyununun yüklenmesi yönünde oldu. Musk ayrıca, düzenlediği anketin altına attığı tweet’te Kerbal Space Program isimli oyunun da olabileceğini belirtti. Musk, Minecraft’ın Tesla araçlarda olmasını isteyen bir takipçisine de “Anlaşıldı, çok önemli” şeklinde cevap verdi.

Tesla araçlar hali hazırda bir oyun koleksiyonuna sahip. Buna ek olarak araçlara Disney+ modunun ekleneceğini yine Elon Musk’ın Twitter’da birkaç ay önce bir takipçisinin sorusuna verdiği cevapla öğrenmiştik. Kullanıcılar araçlardaki oyun koleksiyonunu oynamak için, aracın direksiyonunu kullanıyor. Ancak isteyen kullanıcılar oyunları oyun kontrol cihazları ile de aracın ekranına bağlayabiliyorlar. 

The Witcher oyunlarının Tesla araçlara eklenip eklenmemesi adına yapılan ankette katılımcıların yüzde 85’i ‘’evet’’ oyu kullandı. Musk’ın yapmış olduğu anketin cevabının evet çıkması durumunda The Witcher oyunlarından birinin Tesla araçlara yüklenip yüklenmeyeceğini ise ilerleyen zamanlarda göreceğiz.