OnePlus Akıllı Bileklik

OnePlus CEO’su Pete Lau; kısa bir süre önce şirketin, bir akıllı saat modeli üzerinde çalıştığını açıkladı. Yaşanan gelişme sonrası; ‘OnePlus’ ile ilgili ortaya atılan yeni bir iddia, şirketin giyilebilir teknolojiler kategorisindeki ilk ürününün bir akıllı saat yerine akıllı bileklik modeli olacağına işaret etti. Cihazın, uygun fiyatıyla pazarda ‘Xiaomi Mi Band’ serisi ile rekabet edebileceği belirtildi.  

OnePlus CEO’su Pete Lau; kısa bir süre önce resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda, şirketin kendi akıllı saat modeli üzerinde çalıştığını açıkladı. Çin merkezli teknoloji devinin, ilk akıllı saat modelini 2021 yılı başlarında tanıtacağı ve piyasaya süreceği belirtildi. Birkaç ay önce de şirket, ‘OnePlus Buds’ isimli kablosuz kulaklığını da piyasaya sürerek giyilebilir teknolojiler pazarına yönelik yeni bir adım atmıştı. Bu noktadan sonra şirketin, akıllı saat pazarına yönelik bir hamle yapması da bekleniyordu. Yaşanan gelişmeler sonrası;OnePlus ile ilgili ortaya atılan yeni bir iddia, şirketin giyilebilir teknolojiler kategorisindeki ilk ürününün bir akıllı saat yerine akıllı bileklik modeli olacağına işaret etti.  

Söz konusu akıllı bilekliğin, uygun fiyatıyla pazarda ‘Xiaomi Mi Band’ serisi ile rekabet edebileceği belirtildi. İddia ayrıca, modelin 2021 yılının ilk aylarında tanıtılacağının da altını çizdi. OnePlus ise henüz konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmadı. Çin merkezli teknoloji devinin, akıllı saat ve akıllı bileklik modelini aynı tanıtım etkinliğinde görücüye çıkarabileceği tahmin edildi.  

OnePlus’ akıllı bileklik modelinin, 40 dolarlık bir satış fiyatı ile piyasaya sürüleceği iddia edildi 

OnePlus Akıllı Bileklik Fiyatı

Diğer yandan; ‘Xiaomi Mi Band’ serisinin, giyilebilir teknolojiler pazarında ‘Apple’ın ürünlerinden sonra en çok satan modellerden oluştuğu da biliniyordu. OnePlus’ın da bu açığı görerek kendine pazarda bir yer edinmeye çalıştığı belirtildi. Şirketin, cihazı Mart ayı sonuna doğru tanıtacağı dile getirildi. OnePlus’ akıllı bileklik modelinin ayrıca, 40 dolarlık bir yurt dışı satış fiyatı ile piyasaya sürüleceği iddia edildi.  

Bununla birlikte modelin; suya dayanıklılık, AMOLED ekran ve uzun pil ömrü gibi ‘Mi Band’ serisinin en sevilen özelliklerinden birçoğuna sahip olması bekleniyor. İlk olarak Hindistan’da çıkış yapacak ürünün, daha sonra küresel pazara açılacağı düşünülüyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

OnePlus CEO’su, Şirketin İlk Akıllı Saat Modelinin 2021 Yılı Başlarında Tanıtılacağını Açıkladı 

OnePlus 9 Lite, Snapdragon 865 ile Gelecek

OnePlus 9’un Yeni Fotoğrafları Ortaya Çıktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz