Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika
Elon Musk, Twitter’ı aldığı günden bu yana platform üzerinde sürekli başka bir yeniliği denemeye devam ediyor. Bu kez yine bir kararından bahseden Musk, 15 Nisan’dan itibaren her tweet’in önerilen tweet olamayacağını açıkladı. 
Elon Musk, yeni yaptığı bir açıklamada 15 Nisan tarihinden itibaren Twitter’a gelecek olan yeni özellikten bahsetti. Bu açıklamaya göre bu tarihten itibaren ‘Sana Özel’ sekmesinde yalnızca onaylı olan hesapların tweetleri önerilen tweet olarak gösterilmeye başlanacak. Hatta onaylı olmayan hesaplar anketlere dahi katılamayacak. İşte detaylar!

Twitter’a Yeni Özellik

Milyarder iş insanı Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra bu mecrada oldukça büyük değişimlere imza atmaya başladı. Dünyanın en popüler mikroblog ve sosyal ağ hizmeti olan Twitter’ın kasasında yalnızca dört aylık para kaldığını açıklayan Musk, bu kez yine platformla ilgili yeni bir açıklamada bulundu. Twitter’a gelecek yeni özellik hakkında bilgi veren Elon Musk, platformda çok fazla bot hesap olduğunu ve bu hesapların hemen her konuda bu mecra içinde yer aldığını söyledi. Bu konuda açıklama yapan Musk, sözü edilen bu bot hesapların artık eskisinden daha az görüneceği konusunda önlemler aldıklarını ve bu bot sürülerinden kurtulmanın yolunu açıkladı.

Bot Sürülerinden Kurtulmanın Yolu Ne?

Elon Musk, Twitter’da yer alan bot hesaplara ilişkin önlemlerin 15 Nisan tarihinden itibaren hayata geçeceğini duyurdu. Buna göre, bu tarihten itibaren “Sana özel” sayfasına giren kullanıcılar yalnızca doğrulanmış kullanıcılara ait paylaşımları görecekler. Bu da trollerin ve bot hesapların tweetlerinin karşınıza çıkma sıklığını azaltacak. Buna ilişkin bir paylaşım yapan Elon Musk, konu ile ilgili “15 Nisan itibarıyla, sadece doğrulanmış hesaplar “Sana özel” sayfasında görünecektir. Bu, bot sürüleriyle mücadele etmenin en gerçekçi yoludur. Anketlerde oy kullanmak da doğrulama gerektirecektir. Ayrıca hizmet şartlarına uyuyorlarsa ve bir insanı taklit etmiyorlarsa, doğrulanmış bot hesaplarına sahip olmakta sorun yoktur.” ifadelerini kullandı. Bu durumun ise en çok siyasi parti trollerinin canını sıkacağı düşünülüyor. Diğer yandan Twitter’da 300-500 takipçisi olduğu halde attığı tweetlerle on binlerce beğeni alan hesaplar da bulunuyor. Fakat bu uygulamanın ardından onaylı olmayan bu hesapların paylaşımları artık karşınıza çıkmayacak.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz